Aina kuulee juttua että naiset pompottaa miehiään ja saa tahtonsa läpi säätelemällä seksin saantia. Väitetään siis että mies ei voi elää ilman seksiä pitkiä aikoja ja antaa mieluummin kiistatilanteissa ja muissa jutuissa naiselle periksi jotta pääsee purkamaan paineet. Olenko sitten poikkeus kun mä voisin elää naisen kanssa ja olla ilman seksiä vaikka vuoden putkeen? Mulle ei naisen alapää oo koskaan ollu mikään pakkomielle toisin kuin se tuntus monille miehille olevan. Entä ratkaisuni jos seksiä ei ole? Omin käsin onneen ja usein itsetyydytyksellä saan paljon paremman orgasminkin kuin mitä nainen mulle pystyy antamaan.
Mies jota ei voi hallita seksillä
mies 1984
32811
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Nuo ovat vain näiden palstojen juttuja. Juttelijoina pääsääntöisesti miespuoliset kirjoittajat, joilla on hyvin vähän kokemuksia ja hyvin paljon luulemuksia.
Kuka tykkää mistäkin toiset joutuvat tyydyttämään itseään ja toiset nauttivat rakastelusta rakkaimpansa kanssa.
Näin se menee...
Niin moni joutuu parisuhteessa tekeen kompromisseja myös seksin suhteen. Ei kiitos, ennemmin itsetyydytys kuin panopuuna/patukkana olo.
Mullakin on päänsärkyä..tästä palstasta tosin.
Toiset hinkkaavat itseään
Mieti kumpaan kategoriaan kuulut....
Toisen ihmisen lämpö läheisyys hyväilyt suudelmat jne.....
kuten suurin osa väestöstä..
-kompromisseja myös seksin suhteen.-
Minä saan seksiä niin paljon kuin haluan vaimoltani ja vaimo saa myös minulta....
ja sinulla on varmasti paljon vientiä. Mikä sen parempi kumppani kuin mies/nainen joka ei ole seksistä riippuvainen. Rakastelu on näille palstatyypeille tuntematon käsite. Ennemmin vetäisee käteen tunteella kuin rynkyttää tuntematonta silmät kiinni tunteettomana.
"Olet normaali ja sinulla on varmasti paljon vientiä."
Miten se liittyy tähän onko mulla vientiä vai ei?
Minkä tähden on puhuttava jotenkin varmuuden vuoksi, ettei seksi merkitse mitään eikä sillä voi hallita, luullaan että se muille merkitsee "maailman tärkeintä asiaa". Eihän väkisin mitään voi, kuten eräskin selitti laskevansa rakkauden näin, että rakastuu vasta sitten kun voi kunnioittaa. Sama kun laskisi rahojaan.
Jos pariskunnalla ongelma seksin suhteen, oli se laatua mikä tahansa, niin takuuvarma keino sen ratkaisemaan se että kumpikin tahollaan kirjoittelee siitä nettiin. Ei niin vaikeaa ongelmaa ettei niin ratkea ja oikea tapa toteuttaa löydy. Ja tähän vankkaa kokemusta siltä ajalta kun netti yleensä ollut olemassa noin yleisenä keskustelufoorumina.
seksillä pompottelu normaaliin parisuhteeseen kuulu.
Toisten tekstiä..."Omin käsin onneen ja usein itsetyydytyksellä saan paljon paremman orgasminkin kuin mitä nainen mulle pystyy antamaan. "
Sama lause oli tuolla munattomien miesten osastolla, Siinä vaan sanottiin ettei MIES pysty antamaan naiselle sellaista orkkua kuin mitä itse voi.
Taidat kuulua em. osastoon kun kuulostit vähän katkeralta.
No ei se mitään..Kyllä moni mies saa voimakkaammat orkut yksin ja olenkin sitä mieltä, että maksullisissa käynnin tarkoitus on vaan alistaa ja loukata naista,. Syystä tai toisesta.
Ehkä voisi ajatella, että kyky hallita seksiviettiään kertoo, että kyseisellä ihmisellä yläpää hallitsee alapäätä, mikä ei ole lainkaan huono asia. Sen enempää ottamatta kantaa ap:n kysymykseen, haluan sanoa, että suhde, jossa pelataan (valta)pelejä ja vaatimalla vaaditaan seksiä, on jotain muuta kuin rakkauteen ja kunnioitukseen perustuva kahden ihmisen välinen suhde. . Yleistähän tuo pelien pelailu ja hyödyn tavoittelu on, mutta se kertoo aina ihmisten epäkypsyydestä. Sellaiset miehet ja naiset eivät ole henkisesti tasolla, jolla leppoisa kotielämä, hyvä vanhemmuus ja sen sellaiset onnelliset asiat olisivat edes mahdollisia. Kuitenkin kehittymättömyytensä takia ongelmaiset ihmiset ovat ensimmäisinä lyömässä hynttyyt yhteen ja tekemässä lapsia. Näissä riitaisissa valtapelikodeissa elää suurin osa kansasta.
että nainen antaa sinulle vain pakosta koska jos nainen haluaa se tuntuu sykkivän tiukalta, liukkaalta ja imuttavalta.
se voitta käden kylmän vireen ja kovan otteen.
noh mutta josta olet erityinen 8)
kirjoitusvirhe
mutta onneksi liukkarit on keksitty =)
"jos nainen haluaa se tuntuu sykkivän tiukalta, liukkaalta ja imuttavalta."
Mutta tuo taitaa vaatia hieman lihastyötä naiselta, meinaan tiukka ja imuttava. Mitä kiihottuneempi/märempi nainen, niin sen vähemmän tiukalta se taitaa tuntua. Tai noin oon ainakin kuullut, itehän en tiedä mistään mitään.
liukaus tulee naisen nesteistä ja jos siellä ei ole kosteutta se oisi kuin hierhäis pahasti nahkaa rullalle.
sen takia liukastusvoiteita suositellaan että ollaan liukkaita, ettei tule hiertymiä ja nainen pitää aina ensin lämmitellä..
kylmä viiri paremmin iskee 8D
että liian kiihottunut(märkä) nainen voi olla liian kiihottunut(märkä) sen "tiukkuuden" tuntemisen suhteen.
nainen ei liukkareita tarvitse.
myös, siinä menee vähän tuntoa hukkaan myös naisella itsellään.
Noin olen itsekin asian ymmärtänyt.
naisella on lihakset ja se menee väliin niin tiukaksi että vastaan puskeminenkin on raskasta, koska on niin liukas ja tiukka.
joko olet vain nainnut naista, jolla ei ole lihaksia tai naista joka ei olen kiihottunut ja liukastetta tai et ollenkaan naista.
että oon vain kuullut sellaistatuollaista ja mistään en mitään tiedä.
Nyt kun kokemuksia vaihdellaan, niin montaako naista olet itse pannut?
"naisella on lihakset ja se menee väliin niin tiukaksi että vastaan puskeminenkin on raskasta, koska on niin liukas ja tiukka."
niin voi jospa noita naisia olis enemmänkin.
kyllä karu tosiasia on sellainen, että osalla naisista nyt vaan on löysä pillu (ihan samalla tavalla kuin osalla miehistä on pieni vehje).
en tiedä sun kokemuksista, mutta naisissa on aivan helvetinmoisia eroja. joka muuta väittää, puhuu kyllä täyttä hevonpaskaa.
mutta olen itse nainen(ettei se ole sama asia vaan lämmittelyä oli), tiedän tunteeni, kuulen miehenikin mielipiteitä ja tunnen kehoni.
olen sitten erikoispainos näin olen kuullut tiukkuudesta mieheltäni 8D
mutta olenhan Hyperseksuaalinen että säännöllisesti lihaksia koulutan 8D
että voi mies parkoja,,,hahhhahhhahhaaa
ehän minä voi ymmärtää miten sitä löysäkin olla muutoin kun ei haluta...
jos olenkin väärässä...
et ole elänyt koskaan naisen kanssa.
Kyllä mies pystyy olemaan ilman seksiä mutta jos nainen sitä tyrkyttää ja sitten käyttää valtaansa kun mies antaa sen tehdä niin. Se on sama jos nainen antaa miehen nussia itseään kuin tekolammasta.
Ei pidä uskoa kaikkea mitä kuulee, tosin "ei savua ilman tulta" eli osassa varmaan perääkin. Itse kokeneena naisena, asia on toisinpäin, mies pihtaa. Lopulta erosin sen takia. Läheisyys ja seksuaalisuus on osa parisuhdetta, miksi eläisin kuin sisko ja veli. Ehkä et ole vielä tavannut sitä oikeaa, joka sytyttää tunteesi ja seksuaalisuutesi.
aloittaja on tottunut huonoon seksiin ja kompensoinut asiaa oman käden oikeudella. Tarpeeksi tuota, kun tekee niin alkaa tumtumaan paremmalta, kun huono seksi naisen kanssa - siis oletan noin :) hehhe
Se on kyllä varma, että hyvä seksi naisen kanssa ei ole korvattavissa omalla kädellä - taas noin väitän vaan mutu periaatteella :)
Jos oot tyytyväinen tilanteesi niin mikäs siinä sitte, muutenhan olisit jo vaihtanut muijaa..