eli voiko joku suositella jotain merkkiä, joka ei asunnossa veisi liikaa tilaa?
kokoontaitettava crosstrainer
Tiina_X
11991
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Enpä ole itse ainakaan nähnyt kuin alla olevan linkin mukaisen, jota vissiin ollut joskus myynnissä Anttilassa, näyttää oudolta leikkikalulta. Kaks Plussan sivulla joku on myynyt tuollaista.
http://www.netanttila.com/images/xlarge/6849194.jpg
Kevyet mallit, mitkä ei siis vie paljon tilaa, ovat huteria, ja niillä crossaaminen taitaa olla enempi kärsimys, kun ihmiset jo uutena haluavat päästä niistä eroon. Kevyitä malleja on valtavat määrät myytävänä käytettyinä netissä. "vain pari kertaa käytetty" "uudenveroinen" jne. Näitä missä vauhtipyörä alle 8kg. Ovat nimittäin pienimmätkin nekin niin korkeita, ettei niistä taittamallakaan voisi saada kompaktia ja sinne "sängyn alle".
Mikähän ihme tämäkin oikein on? Oudon näköinen häkkyrä, jotain amerikkalaistohtorien juttua..
http://www.fastexercise.com/
Crossarissa pitää nimittäin olla juuri tuota painoa, että se olisi tukeva ja vauhtipyörä pitää olla riittävän iso. Sellaista olisi vaikea saada tehtyä kokoontaitettavaksi. Jotkut kuntolaitteet jäävät juuri käyttämättä sen takia, että ne on saatu taitettua kokoon ja pois silmistä.
Kuntopyöriä saa sitä vastoin tosi pienikokoisina, voisitko harkita sellaista mielummin, jos tila ei vaan kotona riitä?