onnea kolarilaiset koululaiset,enään ei tarvi paleltua linkkarissa kun on päivällä jo lämpöasteita ja uusi linkkari,aivan kahehdittaa kun kuulin lapinradion uutisista sen
uusi linja-auto
hekko:
6500
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ei tarvi kadehtia,jos vasta maaliskuussa saadaan uusi auto-siellä on jo koko pahimman talven
lapset palelleet.
Kyllähän nyt olis jo alkanut tarkeneen matkustaa siinä vanhassakin,
eikö sen firman kuljettajat vie tietoa sille johtajalle,että auto on kylmä,kun lehdessä
oli että pitäs ottaa matkustajat suoraan yhteyttä ko.johtajaan, vaan eikö se johtaja usko kuljettajia?
Älkää syyttäkö kuljettajia auton kylmyydestä, kyllä johtajalle on mennyt tietoa asiasta mutta kaverin tuntien lupaukset paremmasta autosta ovat yhtä kaukana kuin itä on lännestä.Eihän sillä ole kertakaikkiaan autoa mitä laittaa kun kaikki on mitä on , ja jos ongelmia niin kaikki vyörytetään kuskin syyksi olipa asia mikä tahansa. Kun itsellä on vain mossen ajolupa niin väliäkö silla millä kuskit kiesaa.
Netti sivulta www.pbl.1g.fi/kalusto/ löydät kyseisen yhtiön ja monen muunkin kiesit millä liikennöivät.
Ei kyllä ollut tarkoitus syyttää kuljettajia mistään,mutta kun kirjoittelen täältä muualta
niin en tunne tätä kyseistä asiaa tai yritystä, meilläpäin vaan hoidetaan hommat vähän eri tavalla.
Oudolta kuulosti kun kyseinen liikennöitsijä valitti ettei häneen ollu oltu suoraan yhteydessä,vaan
oli kuullut asiasta tiedotusvälineiltä.Mahtoi puhua muunneltua totuutta.
Oikein arvasit , näinhän sitä ko.yhtiössä asioita hoidellaan ja ollaan niin "mestareita" siinä hommassa mutta muu onkin sitten toinen juttu!
Tällä muunnellun totuuden puhumisella saadaan asiat kuulostamaan paremmilta johtoportaan päässä ja samalla syy vieritetään kuljettaja parkojen niskaan jotka koittavat niillä raadoilla liikennöidä.
Rehellisyys maan perii!!!