350 g: Red Curry, Green Curry, Panang Curry Chicken & jasmiiniriisiä ja Chicken Tikka Masala & jasmiiniriisiä (Jasmine Rice). Joku väittää, että Suomessa olisi myynnissä myös Phad Thai Chicken.
Eikö kukaan ole vielä tosiaan kehunut niitä täällä. Käytin haku-toimintoa, mutten löytänyt. Ihan mahtava pakaste, maustetumpaa ja vähemmän maustettua. Aika pieni annos kyllä, raavaalle miehelle, menee vähintään kaksi kerralla, vaikka olisi maustetumpaakin.
Ihme juttu, vähän aikaa sitten oli Valintatalon tarjouksessa 2 pakkausta 5 eurolla ja nyt sama tarjous Lidlissä. Lidlin valikoimasta katosi toinen maustettu laatu: se voimakkaimmin maustettu, lempimakuni. Ei varmaan ollut menekkiä.
Enempää en maksaisikaan kuin 2,50 euroa annoksesta.
Voi lämmittää mikrossa. Hiukan sotkuista, kun pitää kaataa kastike päälimmäisenä pikkurasiasta alempana olevan riisin päälle.
Kitchen Joyn pakastekuutiot
sitten yhtäkkiä
0
509
Luetuimmat keskustelut
- 1761540
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.99748En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58725Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset203588- 48546
- 126536
- 37526
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50518Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15500- 25483