vietto sulla oikein sujuu?? Mitä kaikkea touhuat??
Missäs merkeissä pääsiäisen..?
. . . . .
11188
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Näin on!
Hähä! :D
ennen kahtatoista annoin kuolleelle isälleni kaksi jäähyväis suudelmaa toinen poskelle toinen otsaan ja sanoin vaya con dios ja läksin röökille.
reissusta ja istun kotona selvinpäin. Huomisesta ei tietoa.
.....
no missä kävit? :)
tässä oo paljoa voinu hommailla.. kokkoja piti ainaki mennä tuonne katsoon mutta hajusta päätellen ne on jo korkeintaan sammunu, sitä mun tuuria. jos se päivä tänään ees on.
tuos yritettiin tuttavaperheen kanssa polttaa, mutta ei se saatanan paska palanu. Oma moka se tietty on, kun liian tuoretta risua, enkä tajunnu sinne olkipaalia sydämeksi hankkia/laittaa.
Paska kokko. Paska pääsiäinen. Vois vittu kumittaa koko pääsiäisen kalenterista.
Vietiin kimppu tulppaaneja.
Ostettiin itelle telkkari. Haettiin pitsaa ja nyt katsotaan telkkaa, kun jostain syystä dvd:ltä ei saa uuden telkan kanssa ääntä kuulumaan. Tarkoitus oli katsoa Peep Showta. :(
Eilen tehtiin sushia ja syötiin itsemme ähkyyn sekä juotiin tälle päivälle pienet krapulat. Huomenna texmexiä. Ruoan ympärillä elämä pyörii näin harmaina sadepäivinä.
Kotona minä vietän, olen flunssassa en jaksa lähteä mihinkään nyt.
Eilen piti käydä systerillä syömässä, mutta hyvistä aikeista huolimatta homma venähti pikkutunneille asti. Niinpä tänään ollaan tavallisuudesta poiketen visusti kotona eikä baarissa.
leivoin rahkapiirakkaa ja paistoin lampanpaistin huomiseksi valmiiksi. Ulkoiltua tuli ja illalla kävin saunassa.
Hiljaiseloa. Katselin Tv 2:lta Kahden keikkaa ja neuloin. Nyt kävin katsomassa nettiä että olisiko jotakin mielenkiintoista. Rauhallinen koti-ilta.