Viikonloppusuunnitelmat-g

Miten viikonloppu on lähtenyt käyntiin? Onko krapula lyhyestä viikosta huolimatta? Mitä suunnittelet tekeväsi tänään ja huomenna?

Itselläni on krapula, perkele soikoon. Kylä sitä juoppo taitaa olla.
6104
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

siivota toimisto ja autotalli, pestä autot ja vaihtaa kesärenkaat emännän autoon, käydä mun mummia katsomassa, käydä veljenpojan synttäreillä.... siinäpä sitä yhdelle viikonlopulle. En muista koska viimeksi olen ollut krapulassa...Köyhällä ei oo varaa viettää krapulapäiviä.

Äänestä

Eilen kävin mutsilla ja illalla saunoin, sekä otin muutaman saunakaljan. Kohta pitäisi lähteä auringonpaisteeseen, sitten tehdä ruokaa ja illalla mennä baariin. Sunnuntaina nukun pitkään ja otan lunkisti. Krapulat eivät ihme kumma kyllä juuri koskaan vaivaa, että varmaan sunnuntainakin käydään ulkoilemassa ja mitä mukavaa sitä sitten keksitäänkään.

Äänestä

on lähtenyt käyntiin :) On tullut ulkoiltua, pyöräiltyä ja siivotakin vielä pitäis, sekä ulkona, että sisällä. Ei ole krapulaa.

Voipi olla että illalla tulee lähdettyä pitkästä aikaa "kylille", jos vanha jaksaa :P

Äänestä

En juo. Semmoinen jonkun desimaalin vajaa 100% raitis.
Alkoholi laskee testosteroni tasoa ja sehän ei sovi.

Mutta en ala jakamaan saarnaa. Rennosti taidan taas ottaa paljoja tekemättä, paitsi että pitää valmistaa luento stressistä ja stressinhallinnasta maanantaiksi.

Äänestä

viikkoa olen veuhtaissut täällä kotona yöpaidassa, joten jospa ottaisin kylvyn ja pukisin päälleni ;) Illalla tulee tytär kotiin lomareissusta, joten pyykinpesua tiedossa ja huomenna täytyy laittaa oikein ruokaakin jo. - Mutta lepäilyä todennäköisesti edelleen, joka välissä :)

Äänestä

Yritän olla kuolematta tylsyyteen, ja duunailen jota pientä siinä sivussa. Kattelen leffoja, yritän siivoskella (evvk) ja nörään netissä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


gyselijä kirjoitti:

Miten viikonloppu on lähtenyt käyntiin? Onko krapula lyhyestä viikosta huolimatta? Mitä suunnittelet tekeväsi tänään ja huomenna?

Itselläni on krapula, perkele soikoon. Kylä sitä juoppo taitaa olla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu