Tämä tulivuorenpurkaus on todella hyvä juttu lentoliikenteen kannalta. Nyt kun lentoliikenne on estynyt miltei koko Euroopassa, kaikki huomaavat kuinka tärkeä osa lentoliikenne on nyky-yhteiskunnan infrastruktuuria ja logistiikkaa. Tämän kaaoksen jälkeen kukaan poliitikko ei kehtaa esittää mitään ylimääärisiä veroja tms. haittamaksuja lentoliikenteelle, eikä muutenkaan enää aiheuttaa lisäkuormitusta jo muutenkin vaikeuksissa oleville lentoyhtiöille.
Ihmiset haluavat matkustaa jatkossakin ilmateitse, ja miltei kaikki alkavat olla jo kyllästyneitä agw-höpötyksiin. Enää vain joku hohheli jaksaa jauhaa samaa vanhaa epätieteellistä mantraansa.
Ihmiset haluavat matkustaa jatkossakin ilmateitse, ja miltei kaikki alkavat olla jo kyllästyneitä agw-höpötyksiin. Enää vain joku hohheli jaksaa jauhaa samaa vanhaa epätieteellistä mantraansa.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Että lentoliikenteen tuottamat päästöt ovat vähentyneet huomattavasti!
Mielestäni lentoyhtiöille on maksettava huomattava hiilikredittierä tuottamatta
jääneestä hiilidoksidistä.
Tämän päästövähennyksen jälkeen voimme siirtyä suoraan virtuaalilentämiseen.
Päin vastoin. Nyt lentomatkustus voidaan priorisoida vain eliitille, eikä rahvaan tarvitse enää vaivautua.
Nythän on näytetty kuinka tärkeää se oikein on päättäjäportaalle, eikä se ole ollenkaan tärkeätä rahvaalle. Mallorkan lentoloman voi vaihtaa hyvin kotimaan matkailuun sillä suolamarinoidulla euroopan kalleimmalla "autolla".