Olen mielenkiinnolla lukenut täältä mielipiteitä ja ohjeita paastoamiseen ja onhan se pakko kokeilla. Peräruiskeet jätän muille mutta aiheeseen syvennyn ja fiiliksiä vedän ilmoille blogissani. Minus 10 % on tavoite ja paastolla alkuun. Mikään täällä ei ole pysyvää, ei edes se läski.
Launataina perjantaipullon jälkeen olisi tarkoitus aloittaa. Ja ajatuksena on että en maksa yli 50 kymppiä siitä viidenpäivän kuurista. Vaihtoehtoja löytyy varmasti.
Fiilarit voit lukea täällä. http://worsa.typepad.fi/q/miinus-10-prosenttia/
PAASTO PERKULE
1
300
Vastaukset
- Paasto kannattaa
Paastotessa huomaa kuinka koko kulttuurin keskus on nautinto; ruoka, juoma, seksi etc. Koska nautinto on niin tärkeä osa elämää, ei paastotessa saa liikaa kärsiä, vaan menetetyt nautinnot (maukas ruoka) kannattaa korvata jollakin muulla. Itse paastoan viidettä päivää nauttien aamulla puoli pannullista kahvia, jonka piristyksellä jaksaa iltapäivään, ja sitten odottelen jo koska pääsen korkkaamaan 3-4 olut-tölkkiä iltapalaksi. Olut taitaa käydä sekä ruoasta että juomasta, ja nälän vitutus häviää. Nyt on 4 kiloa tippunut siis viidessä päivässä, ja aion jatkaa vielä jonkun aikaa jos iltaoluet saa vedettyä alas. Syömisen aion aloittaa kevyesti, vatsakaan ei tykkää heti suurista ruokamääristä. Viimeksi kun paastosin (ja tein kossukävelyjä samalla), tiputin 12 kiloa, eikä ne tulleet takaisin, johtuen osin uudesta harkinnasta sokerivehnäpaskan ja runsaskalorisen rasvapaskan syömisen suhteen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 944125
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.663393Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,723044SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.812519Suomalainen lähti ilman takkia sotaan
Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.52326Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.1982092Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a302041- 41820
- 52726
- 70725