Naapurisovun vuoksi pakko siirtyä kaasugrilliin.
Teen vain pihvejä grillillä, joten mikä kaasugrilli olisi paras (=vähiten huono) pihvin paistoon.
Pihvimiehet, suositelkaa.
Pihvimiehet
4
630
Vastaukset 4
Muuripannulla paistuvat kätevästi pihvit, kaslerit, leikkeet ja kyljykset. Valurautaan saa kaasulla ulkona tosi kovan lämmön aikaiseksi, joten pihveihin saa nätin paistopinnan. Pannuja saa edullisesti, mutta minä onneton säästin väärässä paikassa ja ostin vain yksikehäisen polttimen. Kaksikehäinen olisi parempi. Pitänee korjata asia keväämmällä. Pannuun kannattaa ostaa myös sopiva kupukansi.
Mikäli haluat laajentaa skaalaa, muuripannu ulkona on hyvä vaihtoehto silakoiden paistoon. Myös letut ja pannurieskat syntyvät kätevästi. Tuoksut menevät naapuriin, eivätkä emännän riemuksi tartu sisustustekstiileihin.- paistelijamaistelija
Olen kuullut, että näihin rengaspolttimiin on vaihdeltu korkeapaineventtiilejä, jolla polttimen saa ihan v***n kuumaksi nopeasti. Viritys on varmasti laiton, mutta toisaalta eikös tämä poltinkin ole valurautaa, tai ainakin jotain metallia, joten luulisi sen kestävän.
- paistelijamaistelija
paistelijamaistelija kirjoitti:
Olen kuullut, että näihin rengaspolttimiin on vaihdeltu korkeapaineventtiilejä, jolla polttimen saa ihan v***n kuumaksi nopeasti. Viritys on varmasti laiton, mutta toisaalta eikös tämä poltinkin ole valurautaa, tai ainakin jotain metallia, joten luulisi sen kestävän.
että pannun saa nopeasti kuumaksi, tosin kai siinä poltinkin kuumenee!
- tärkein
tärkeintä on, että PAISTORITILÄ ON VALURAUTAA, ei ne "metallilangasta" kootut ritilät kuumene kunnolla pihvien paistamista varten.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu491155- 16815
- 63725
- 68722
- 47694
Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa69678Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.131615Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.31585Humalassa autolla ajo.
Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.9530Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol45508Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i8490- 4472
Hyvää yötä hurmuri
Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä24463Jäljitelmä Birginit
Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �104459Pitäisikö seksille asettaa huvivero?
(ja jos hankkisi todistuksen sen harrastamisesta velvollisuudesta tai lisääntymistarkoituksessa, saisi siitä vapautuksen113434Olet pelottava ilme vakavana
Sitä alkaa ajatella äkkiä kaikenlaista. Synkkiäkin juttuja. Kai tässä oma mielikuvitus kun laukkaa. 🤔😳26417- 13410
- 33398
- 35389
- 30385