Kertokaapa niille poikakullille ja äijänköriläille siellä, että suomessa ei ole tapana lääppiä tuntemattomia naisia / tyttöjä vaikka päällä ei olekkaan kaapua.
Vastaanottokeskuksen työntekijöille.
Maamaatuskha
2446
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
ja semmonen kans ko kesä tulee ja apupaput on mäyriksenkans rannasa ( kuin viimekesänä) nii ei huuella sillä apupapukielellä vaan suomeksi mielellään jos on jotakin asiaa.
ja tarpeeksi painokkaasti. Lisäksi tulisi pitää vähintäänkin viikon mittainen yhtäjaksoinen luento tiivistelmineen, kokeineen ja kertauksineen aiheesta "Suomessa vallitsee naisten ja miesten välinen tasa-arvo ja naisia on kunnioitettava siinä missä miehiäkin"
Mielestäni ihan oikeasti kannattaa mainita, että puolta metriä lähemmäksi fyysisesti ei mies- eikä naispuolista suomalaista kannata ängetä. Se ei kuulu kulttuuriin.
Meidän ei tarvitse hyväksyä uutta toimintatapaa. Se kuuluu maahanmuuttajille ja vastuu on mielestäni heidän opastajikseen palkatuilla henkilöillä. Rautalankataivutukset käyttöön ja hyvät tulkit sekä esimerkkejä Suomen rikoslaista, mm. tuossa naisia ja lähentelyä koskevassa asiassa.
Itselläni ei ole mitään pakolaisia vastaan, niin kauan kuin osaavat käyttäytyä, kuten tässä maassa kuuluukin. Kuinka he sen osaisivat, jollei kukaan sitä heille opasta? Koulutusta ja pääsykoe, siinä on minun ehdotukseni.