..näkyy selkeästi tässä : HIILIDIOKSIDIN PITOISUUS KASVAA, LÄMPÖTILAT LASKUSUUNNASSA
http://joannenova.com.au/globalwarming/graphs/temp-co2/CO2_temp_1995-2009_uah_giss-ppt.jpg
Toistan : hiilidioksidipitoisuus kasvaa jatkuvasti , mutta ilmasto viilenee toisin kuin ilmastohihhulit suurine aivopesu koneistoineen(IPCP)väittävät , ja sillä ihmisiä syyllistävät , pelottelevat , ja rahastavat.
http://joannenova.com.au/globalwarming/graphs/temp-co2/CO2_temp_1995-2009_uah_giss-ppt.jpg
Toistan : hiilidioksidipitoisuus kasvaa jatkuvasti , mutta ilmasto viilenee toisin kuin ilmastohihhulit suurine aivopesu koneistoineen(IPCP)väittävät , ja sillä ihmisiä syyllistävät , pelottelevat , ja rahastavat.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Jaaha, kirsikat taas kypsiä.
.. on taas erehtynyt palstasta , viherpiiperöiden kirsikka palsta on muualla , tämä on ilmastopalsta.
Kyseessä on pelkkä kirsikanpoiminta:
1. On valittu ajanjakso 1995-2009, vaikka suoria mittauksia on tehty aina 1960-luvulta asti.
2. On valittu hiilidioksidikäyrä, josta on poistettu vuodenaikaisvaihtelu, mikä saa hiilidioksidipitoisuuden kasvun näyttämään hyvin monotoniselta.
3. Hiilidioksidikäyrän skaala on valittu sopivan mielivaltaisesti.
Kun käyttää pitempää ajanjaksoa ja täysiä skaaloja, tulos on aivan toisenlainen:
http://initforthegold.blogspot.com/2009/03/and-whats-wrong-with-this-picture.html
Eikö teidän ilmastohihhulien mielessä ole kuin marjanpoiminta , miten se onnistuu näin kylmillä ilmoilla ?
Miksi jumalauta mielisairas retard häiriköit tätä palstaa loputtomasti noilla täysin järjettömillä hörhöilyilläsi? Vain sinä täällä olet hihhuli, tieteenkieltäjä-hihhuli. Häivy helvettiin!
Oikein , vain sinun kommentit ovat rakentavia ja järkeviä , siksi haluan lainata ja ylistää äskeistä tieteellistä ilmasto analyysiäsi :
"Miksi jumalauta mielisairas retard häiriköit tätä palstaa loputtomasti noilla täysin järjettömillä hörhöilyilläsi? Vain sinä täällä olet hihhuli, tieteenkieltäjä-hihhuli. Häivy helvettiin! "
Jo tähän lauseeseen kiteytyy teidän ilmastovouhokkien viisaus , kiitos guru.
Tässä on hiilidioksidipitoisuuden ja lämpötila-anomalian välinen korrelaatio: http://i36.tinypic.com/9acocz.jpg
Korrelaatio on selvä, ja niin on myös kausaatio.
Mistä peräisin?
Lakseppa uudelleen.
Tuo hiilidioksidin lähtötaso on sun kuvassa aivan persellään. Muuta lähtötasoksi vaikka 350ppm, niin ollaa lähempänä todellisuutta ja käppyräsi on hiukan erilainen.
http://www.warwickhughes.com/icecore/call2.jpg
Kuvassasi on mittausarvoja hiilidioksidilähteiden läheisyydestä. Ne eivät siis edusta ilmakehän tausta-arvoja, kuten pitäisi.