Heippa grillaajat
Kertokaapa hyviä vinkkejä valurautaparilan ensimmäisestä rasvapoltosta. Jos silavaa ei löydy, niin, mitä voi käyttää silavan tilalla. Onko itse polttoon muuta ohjetta, kuin parila kuumaksi ja rasvaa pintaan.
Valurautaparilan rasvapoltto
Barbec
2
3844
Vastaukset
- Siltsapensseli
Meillä on myös Barbec kaasugrilli 3 polttimella. Valurautaiset parila ja ritilä eivät sen kummempaa rasvapolttoa tarvitse. Pistä ihan normi ruokaöljyä pintaan ja kuumenna siten ettei ihan ala käryymään, niin hyvä tulee. Näin neuvoi messuilla kyseisen grillin maahantuoja ja hyvin on toiminut.
Itse käytän rypsiöljyä ja silikonipensseliä niin ei ainakaan pensselistä irtoa karvaa kun rasvaa ritilää.- barbec
Kiitos ohjeesta
Kokeilin ja onnistuin. Ei tullut käryjä eikä tarttunut pihvit kiinni.
Hyvää grillikesää
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1462444
- 1751681
- 921578
- 691533
- 79914
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k6865- 68851
- 59815
- 61798
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes152745