Boikotoin kotipizzaa mm siksi, että:
-hirveät hinnat
-vähän täytteitä
-mainostavat laatua, mut mm kinkku on ala-arvosta, ö- luokan makkaraa, josta ei varmasti saa edes käyttää sanaa kinkku
-suurimmat voitot bisneksestä kerää ahne johtoporras Vaasassa, paikalliset yrittäjät ovat orjasopimuksella
Kotipizzan "kinkku"
11
1829
Vastaukset
- Kalatkin vedestä!
Orjasopimus on täysin vapaaehtoinen, kuten kaikki francicepohjaiset yritykset. Sopimus edellyttää tiettyä omaa sijoitusta ja yrittäjä saa kaiken tarvittavan koulutuksen emoyhtiöltä samoin mainostuksen.
Yrittäjä sitoutuu noudattamaan emoyhtiön sääntöjä kaikilta osin ja saa siten kaiken "nouhaun" emoyhtiöstä.
Kotipizzan keksijä ja omistaja kauppaneuvos R. Grönblom noudattaa tarkalleen kyseisestä toiminnasta annettuja määräyksiä, eikä hänen intresseihinsä kuulu myydä ala-arvoista tuotetta.
On taas asia aivan erikseen, kuka pitää noista Kotipizzan lätyistä, kun oikeitakin pizzoja kuulemma tehdään.
Koti-Pizza on vain eräs tarkkaan harkittu brändytuote monien muiden joukossa!
Grönblom toteutti vain unelmansa ja voi siten nauttia muhkeista tuloista itsensä ja perheensä hyväksi. Onnitteluni hänelle.
Pelikenttä on kaikille avoin, vaaditaan vain hyvä idea ja hieman alkupääomaa, sekä rutosti työtä sen eteen, näin onnistuu kuka tahansa!- kilpailuvirasto
"Kotipizzan keksijä ja omistaja kauppaneuvos R. Grönblom noudattaa tarkalleen kyseisestä toiminnasta annettuja määräyksiä"... -Just joo, älä nyt viitti valehdella, tai sitten et tod. ole asioista perillä pätkääkään...!
- Kalatkin vedestä!
kilpailuvirasto kirjoitti:
"Kotipizzan keksijä ja omistaja kauppaneuvos R. Grönblom noudattaa tarkalleen kyseisestä toiminnasta annettuja määräyksiä"... -Just joo, älä nyt viitti valehdella, tai sitten et tod. ole asioista perillä pätkääkään...!
Uran ihan alkumetreistä asti, joten uskoisin minulla olevan kompetenssia asian tiimoilta varmasti enemmän kuin sinulla nimimerkki kilpailuvirasto!
- :D
Kalatkin vedestä! kirjoitti:
Uran ihan alkumetreistä asti, joten uskoisin minulla olevan kompetenssia asian tiimoilta varmasti enemmän kuin sinulla nimimerkki kilpailuvirasto!
Niin, ja meidän isi on vahvempi ku teidän isi!!!! LOL!!!!
- Kalatkin vedestä!
:D kirjoitti:
Niin, ja meidän isi on vahvempi ku teidän isi!!!! LOL!!!!
Tuskin voi keskusteluun liittyä!
RG on luonut menestyvän pizzaketjun ja paljon muuta siinä sivussa, mutta Koti_pizza on se kruununjalokivi jonka menestymisen on tehnyt mahdolliseksi vain ostava yleisö.
Ei tuollaista yritystä voida johtaa kepulikonsten, kuten useita valtion ja kuntien yrityksiä. - mäotyop
kilpailuvirasto kirjoitti:
"Kotipizzan keksijä ja omistaja kauppaneuvos R. Grönblom noudattaa tarkalleen kyseisestä toiminnasta annettuja määräyksiä"... -Just joo, älä nyt viitti valehdella, tai sitten et tod. ole asioista perillä pätkääkään...!
sita ´´trivial´´tietoa jota kaikki tarvii että tunnet hänet..
- boikottiin!
Kotipizza tukee kepua!
- hippuuuuuuuuuuu
NOSTIVAT 1.7 HINTOJA, vaikka alv aleni!!! GGGGGGGGGGGRRRRRRRRRR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TÖRKEÄÄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- ostan muualta
joo paljon lähti asiakkaita kun alko paskapuolueen pizzoja näkyyn listalla;)
aika huono veto...
- valittaja..
kukaan ei tunge sitä pizzaa väkisellä kurkkuusi, niin että mitä valitat.
sullahan on oikeus valita joku toinen paikka mistä todennäköisesti valitat myös. - pizzataxi 4 eva
Kotipizza on paskin pizzeria mitä tiedän. Pizzatkin maistuu aivan vitun pahalle ja ovat pieniä paskoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju524367S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam1114189Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa
Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu414090Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko663947- 853374
Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt
viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta673269IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan1523241Kun aika on oikea niin
Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �171592- 451531
Jos sulla ei olis ollut tunteita
Tuskin olisit reagoinut niin voimakkaasti, mies? Vai oliko vetäytymiseen jokin muu syy kuin luulit ettei mua kiinnosta?1291130