Meidän välillä oli jotain juttua. Sitten sanoin, että ollaan vaan kavereita, ku se oli vähän mitä oli mun takia oikeestaan. Nyt se harmittaa niin paljon, huomasin vasta nytten, että oon ihastunut näin kauan meni, että myönnän sen itelleni, ja nyt kaikki on turhaa! mietin, että jos kerron, mitä tunnen, mutta se ei ole olisi reilua sitä toista kohtaan, mutta sitten taas mietin, että josko sittenkin, mutta sitten taas en tiedä!
Mitä teen, kertokaa olkaa kilttejä!
meri-kukka
31034
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mikäs sen vastapuolen tilanne nyt on?
Miksi muka nyt olisi turhaa kertoa omista tunteistasi hänelle?
mä kerran jo sanoin, että ollaan kavereita, ja mun puolelta on ollut aikamoista vehtaamista koko juttu, niin ajattelin, että on helpompi ja mukavempi sille toiselle, ja ehdottomasti reilumpi, että unohdan koko juttun! mutta sitten kuitenkin tekisi niin mieli kertoa! ehkä mä rohkaisen mieleni ja kerron!
..siitä, mitä toinen haluaa. Jos äijä on susta kiinnostunu muutenkin kuin kaverina, niin kertominen voi olla aikamoinen ilouutinen. Ja mitä sillä voisi hävitäkään?
Kerro ja ole rehellinen sekä itsellesi, että hänelle.