Syrjäytymistä ja palstan sosiaalista funktiota ja pragmaattista ongelmienvähentämistä niin on ihan fiksua maksaa toimeentulotukea siitä hyvästä että joku vaivautuu tälle palstalle lässyttämään antisosiaalien kanssa etteivät ne juokse niin usein kunnon ihmisten jaloissa maailman turuilla ja toreilla aiheuttamassa ongelmia ja kustannuksia. Samoin sossun antama tuki antiososiaaleille jotta nämä saavat tietokoneensa ja pääsevät nettiyhteisönsä luo tuo mukavan väliaikaisen kahleen joka sitoo heidät koneen ääreen merkittävän pitkäksi aikaa.
Me Olemme Paimenia.
Me Olemme Paimenia.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ylpeyden aihe. Mielummin en olis paimen.
Tuoko on sanomasi suurin sisältö?
Oikeastaan. Tosin koska netti on vapaaehtoinen niin tämä saa sirkusmaisia piirteitä. Joka ei ole välttämättä huono piirre alkuunkaan.
tehdä psykologista tutkimusta antisosiaaleista, ilman taloudellisia kustannuksia. Sirkus taas tuo lähinnä tuloja ja vaurastaa yhteiskuntaa(joskin tässäkin tapauksessa tulot menevät jollekin isokenkäiselle antisosiaalille).
.
"Täytyy siitä huolimatta että maailmalla on viime aikoina tapahtunut paljon, todeta, että ratifioituja ominaisuuksia omaava vaihtoehto kuvaa hyvin toimintamenetelmiä parannettaessa tahojen yhteistyön kariutumisesta aiheutuvia hyökyaaltoja rahoitus- ja sijoitussektorilla"
.