Olen 18v poika ja haluaisin aloittaa salibandyn harrastamisen seurassa. Mistä voisin löytää oman ikäisiäni ja tasoisiani pelikavereita? Olen siis aloittelija ja asun Helsingissä. Onko mitään harrastejoukkueita tai alkeiskursseja ja mistä niistä voisi kysellä? Pääsis vaan johonkin pelaamaan ja tapaamaan uusia ihmisiä ni olisin tosi tyytyväinen. Oon ihan ulapalla, että mistä pitäis lähteä liikkeelle ku eri seurojakin on nii monta. Otan kaiken avun mielelläni vastaan. :)
salibandy-harrastuksen aloittaminen
5
1341
Vastaukset
- ughhhh
Hienoa että olet kiinnostunut salibandyn harrastamisesta, sillä kyseessä on erittäin hieno ja monipuolinen laji. Ikä ei ole este, sillä peliin pääsee nopeasti sisään. En osaa sanoa millaisia seuroja löytyy Helsingistä, mutta netistä varmasti löydät tietoa asiasta.
Harvoin järjestetään mitään salibandyn alkeiskursseja. Sinun täytyy löytää joku kerho, jossa pelataan vaikka pari kertaa viikkoon. Innostuksen jatkuttua kannattaa etsiä joku seura, jolla olisi "vähän kehnompi" tasoinen joukkue jossain mm. 5-6 divarissa pelaamassa.
Etsi netistä, tai kysele kaupungin urheiluhalleilta asiasta. Ota yhteyttä rohkeasti niin pääset nopeammin mukaan pelaamaan!- TK
Kiitos! Nyt pitää sitte vaa ite aktivoitua. Eiköhän jostakin löydä paikka missä pelailla. :)
- maalivahti-32
TK kirjoitti:
Kiitos! Nyt pitää sitte vaa ite aktivoitua. Eiköhän jostakin löydä paikka missä pelailla. :)
Moi, oon 11-v poika ja haluisin alottaa Porissa Salibandyn Maalivahtina (seural ei oo välii) jos joku kiinnostuu tämän nähtyään niin laittakaa alle tulee mielipidettä.
- Anonyymi
Moi. Kysyn että voiko esim 20v aloittaa jonku salibandy kurssin kun lapsena en harrastanut säbää ja edetä huipulle
- Anonyymi
Tottakai ja loistavaa jos aloitat säbän.
Jos rahaa haluat tienata pelaa säbää, Kim Nilsson tienaa sen 500k ja yritä ammattilaiseksi voit saada 3-5k kuussa jos siis pääset F-Liigaan!
T: Ex Säbä pelaaja
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....2309982Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen544668Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht1384149Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu1394065- 2143847
Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik463134Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle
✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL312342Rakastan sua mutten uskalla jutella sulle
Kumpa sä näkisit tämän viestin❤️ Kaipaan sua vaikka oot välillä ihan lähellä mutten saa sanottua sulle enää mitään. Ujos1591693Nuoret pois politiikasta!
Näillä 30-kymppisillä ei ole juuri mitään elämänkokemusta. Ja tällaiset raakileet saavat huseerata ja pilata Suomen!111659Mihin rakastuin sinussa?
Rakastuin siihen, miten katsoit minua Rakastuin siihen, miten hymyilit minulle Rakastuin siihen, kuinka hyväksi sait its991620