Kasvihuoneilmiön selittämiseksi

tehtiin kaksi "kasvihuonetta", toinen käyttämämmästämme lasista, toinen lasista joka
läpäisee IR säteilyn.
"Kasvihuoneiden" lämpötiloilla ei ollut eroa!
Lopettakaa höpötys jo hyvän sään aikana.
Siis päätelmä voisi olla, niin pieni merkitys ettei pysty mittaamaan, paitsi ennustamalla
tietokonemallinnuksella, kun ei normaalit mallit toimineet, on keksitty 3D mallinnus.
Jos ei riitä, haalin linkin vaikka naaraamalla (en tiennyt tarvittavan)!
4123
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Olet mielisairas alkoholisti. Miksi häiriköit tätä palstaa loputtomasti? Miksi et hakeudu hoitoon?

Äänestä
  • ei?
    Emittoiko CO2 IR säteilyä, vai ei?
    Sainhan sinut reagoimaan toivomallani tavalla, etkö älyä sinua vedettävän kuin pässiä narussa!
    Olen hyvin tyytyväinen!

    Äänestä

  • Miksi vastasit aloitukseen? Annoit Steurastajalle juuri sitä mitä hän halusi, huomiota. Sitäpaitsi, nämä kommenttisi ovat typeriä. Jos et osaa kirjoittaa mitään järkevää, älä kirjoita ollenkaan. Palstan ilmastoskeptikot täyttävät palstan hölynpölyllä, lisää asiattomia viestejä ei siis tarvita.

    Äänestä

  • ------------ kirjoitti:

    Miksi vastasit aloitukseen? Annoit Steurastajalle juuri sitä mitä hän halusi, huomiota. Sitäpaitsi, nämä kommenttisi ovat typeriä. Jos et osaa kirjoittaa mitään järkevää, älä kirjoita ollenkaan. Palstan ilmastoskeptikot täyttävät palstan hölynpölyllä, lisää asiattomia viestejä ei siis tarvita.

    "Miksi vastasit aloitukseen? Annoit Steurastajalle juuri sitä mitä hän halusi, huomiota. Sitäpaitsi, nämä kommenttisi ovat typeriä. Jos et osaa kirjoittaa mitään järkevää, älä kirjoita ollenkaan. Palstan ilmastoskeptikot täyttävät palstan hölynpölyllä, lisää asiattomia viestejä ei siis tarvita. "

    Alkavatko rivit repeilemään, minä pystyn puhumaan monessa äänilajissa, myös kanssasi,
    koska esitit järkevän mielipiteen!
    Nooh, kyllä minäkin häpeäisin!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Steurastaja kirjoitti:

tehtiin kaksi "kasvihuonetta", toinen käyttämämmästämme lasista, toinen lasista joka
läpäisee IR säteilyn.
"Kasvihuoneiden" lämpötiloilla ei ollut eroa!
Lopettakaa höpötys jo hyvän sään aikana.
Siis päätelmä voisi olla, niin pieni merkitys ettei pysty mittaamaan, paitsi ennustamalla
tietokonemallinnuksella, kun ei normaalit mallit toimineet, on keksitty 3D mallinnus.
Jos ei riitä, haalin linkin vaikka naaraamalla (en tiennyt tarvittavan)!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu