NASAn PAV

Henkilökohtainen ilmakulkuneuvo PAV taikka PH (personal helicopter)

http://www.youtube.com/watch?v=rhpPhvWvLgk&feature=related

Niin ilmeinen laite, ettei sitä tule edes ajatelleeksi.
2136
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat
  • on testattu alunperin jo joskus 50-luvulla? Seuraavan videon alussa on aivan saman näköinen VTOL ja vastaavia iso määrä kokeiluissa.

    http://www.youtube.com/watch?v=MQy2rkQhS7g

    Ei siis paljoa mitään uutta taivaan alla. PTW: on siinä kraanamiehellä pää sekaisin testin lopussa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pasadoble.. kirjoitti:

Henkilökohtainen ilmakulkuneuvo PAV taikka PH (personal helicopter)

http://www.youtube.com/watch?v=rhpPhvWvLgk&feature=related

Niin ilmeinen laite, ettei sitä tule edes ajatelleeksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu