Telkkarissa näin tällaisen kuorimaveitseä muistuttavan veitsen joka teki pitkiä ja ohuita suikaleita vihanneksista ja hedelmistä jne. Mikähän tämän vipstaakin virallinen nimi mahtaa olla?
Koitin googletella vaikka minkälaisilla variaatioilla mutta tuloksetta :P
Ohjelma käsitteli muistaakseni thaimaalaista ja malesialaista ruokaa mutta kai tuo ko. veitsi on käytössä ihan yleisestikin aasialaisessa keittiössä?
Onko kellään tietoa, niin ja onkohan näitä missä myytävänä?
Raaste/suikalointiveitsi???
SoittajalleSoppaa
3
667
Vastaukset
- juustohöylällä
vimpainta joka lähtöön
http://www.kokkiman.com/shop/ruoanvalmistus/raastimet_ja_leikkurit - ...
Koristeveitsi vihannesten leikkaamiseen
- ap
Jep, tällä koristeluveitsi-nimikkeellä löytyi juuri se mitä hainkin!!!! Kiitoksia oikein paljon :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 392477
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...381343- 841313
- 631201
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä40949Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.123832- 31761
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi25623Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan58596Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa
76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d6820529