Mitä kesäistä kesätekemistä

olet tänään tehnyt? Netissä hengailua ei siis lasketa.
10173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

alkanut opetella kateviljelyä ja tänään olen kerännyt katetta pottu- ja sipulimaalle.
Ja kerännyt timjamista ensimmäisen pienen sadon kuivumaan.

Kävin myös hankkimassa nuotiokattilan. Mulla ei ole sellaista ollut, mutta nyt on. Viikonloppuna pistän Muurikkaan jotain hyvää lihaa ja potut siihen viereen kiehumaan.

Äänestä

Minä olen kävellyt n. sata kertaa saman ympyrän. Nimittäin Seikkailupuiston avajaisissa minä olin ponitaluksessa taluttamassa pikkuihmisiä. yhdestätoista neljään pelkää kävelyä auringon paisteessa...

Äänestä

ei tuu oikein mitään sellaista mieleen mitä en olis voinut tehdä talvellakin. No akan ruukkukukat oon pihalta kastellu.

Äänestä

Niitä ei talvella tarvitse, eikä merenrannassa tee pahemmin mieli kävellä. Ai niin, söin jäätelöä.

Äänestä

Kävin skopalla kaupassa. Satoi vettä.

Siinä ne sitten tais ollakkin. On ollut tosi vetämätön päivä enkä ole saanut mitään aikaiseksi. Ei onneksi tarvikkaan.

Äänestä

...aloin piirtää rakennekuvia.... sellaisesta pienestä katamaraanipurjeveneestä. Noin 5 metriä pitkä, ja 2.5 leveä... mahdollisimman kevytrakenteinen. Sellainen kesälelu.... meluton ja puhdas vastine vesijetille.... =))

Äänestä

kaupunkikierroksella puutarhakasveja ja kukkia. Iltapäivällä kävimme paistamassa rantanuotiolla makkaraa ja kävelimme ihanaa hiekkaista rantapolkua pienessä tihkusateessa. Siilikin kipitteli polun varrella ja oli kovasti piikit pystyssä koiralleni. Rantamökkiläisten kesälomat olivat alkaneet ja veneet kulkivat järvellä joko soutamalla tai moottoreilla. Rantasaunojen savut tuoksuivat.

Äänestä

kitkenyt kasvimaata. Hommannut mm. matkalaukun kotimaan- ja ulkomaan matkaa varten. Istunut auringossa ja lukenut saksalaista dekkaria sekä Rothenburgin, Augsburgin ja Heidelbergin nähtävyyksistä. Pelannut pallopelejä ja kuunnellut käen kukuntaa.

Äänestä

ja syönyt mansikoita sekä kirsikoita.
- Ja ollut ylipäätään lomalla :D

Äänestä
  • anteeksi härö ;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kesäkyssä kirjoitti:

olet tänään tehnyt? Netissä hengailua ei siis lasketa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu