Kokeilkaapa saada kaupunkimme Prisman pihamyymälästä, puhelimitse tietoa mahdollisista tuotteista, joita haluaisitte kenties hankkia.
Varsin ala-arvoista palvelua.
"emmä vaa tiiä ... voit käyä ite kattoo"
Varsin ala-arvoista palvelua.
"emmä vaa tiiä ... voit käyä ite kattoo"
Vastaukset 8
Vanhimmat
Parempi on mennäkkin itse katsomaan, luuletkos tosiaan että siellä (niin kuin ei nykyään muuallakaan) on myyjiä laukkomaan kaikkien puhelin kyselijöiden kysymysten perään. He myy siellä ja onkin ollut mielestäni tosi iloista palvelua. Hyvää Kesää sullekin ja eikuin töppöstä toisen eteen ja mene katsoon itse. ;)
Tuskin kovin suurta asiantuntemusta kasveista tai tuotteista löytyy. Henkilökunta mitoitettu minimiin ja huonoilla palkoilla niin kuin kaupan alalla yleensä ja kesäharjoittelijat aivan erityisesti.
Nuoriso oppii yleensä ajan kanssa vastaamaan diplomaattisesti. Siellä saattaa olla joku ihan ensimmäisessä työpaikassansa ja yrittää oikeasti parhaansa, muttei vaan tiedä. Eikä osaa sitä diplomatiaa.
Kesäharjoittelijoita pitää ymmärtää :)
No niin. Helpottiko pientä? Tuollainen urhea kaveri, sinulle olisi varmasti käyttöä muuallakin, vaikkapa neuvoloissa käytettävänä esimerkkinä totaalisen pieleen menneestä kasvatuksesta.
Ootko aatellu että se on kauppa eikä puhelinmyyntiä suorittava firma? Maitoa myyvään kauppaanko soitat ja kysyt maidon rasva määrää? Ota itse asioista selvää ennen kuin huutelet turhia pitkin keskustelu palstoja! Myyjällä varmaan ollut muitakin asiakkaita kuin sinä ja vielä siinä silmien alla, niin kaikkeen hän ei aina ehdi..
on sieltä ennenki saanu puhelimella,kotia asti ovat tulleet jakamaan...
saat lainata, mutta en voi opettaa sinua kirjoittamaan. Et oppisi kuitenkaan.
mitä sinä päätä auot? itse täällä toisten nimimerkeillä vauhkoot!
oiken kirjoitus on täällä varsin tärkeää!! ihquu ja munaisaa kesää kaikille ;)