Aika loppuu
.
9113
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Se yksi porukka rakentaa arkkeja...
NOOA-?
...Ahdistuksen ajan alkupuolelle liittynee myös Antikristuksen nousu (2. Tess 2:3-4) ja mahdollisesti Euroopan Unioni, johon sopivat raamatunkohdat : "Valtakunnat liittyvät toisiinsa aviositein, mutta eivät yhdisty"
Lopunajan merkkejä ovat poikkeukselliset olot kansojen elämässä (sodat, kulkutaudit, kalliit ajat, luonnon piirissä (maanjäristykset, tulvat, häiriöt tähtitaivaalla jne.)
-yleensä hysteeriset pelot...
lm 16:
8 ... Ja neljäs enkeli vuodatti maljansa aurinkoon, ja sille annettiin valta paahtaa ihmisiä tulella.
Ilmestyskirja kertoo, että Eufrat-virta tulee kuivumaan. Se on varsin mielenkiintoista että nykyisillä satelliittikuvilla on seurattu Eufrat-virtaa ja huomattu sen alkaneen kuivumaan.
Luukas kertoo lopun ajan suurista maanjäristyksistä, taudeista ja nälänhädästä, jotka rasittavat ihmiskuntaa. Luukas kertoo myös lopun ajan ihmiskunnan olevan ahdistuneita ja epätoivoisia meren aaltojen pauhun tähden. Luukkaan kuvaamat tapahtumat ovat kuvausta suurkatastrofeista kuten tsunamien ja pyörremyrskyjen (hurrikaanien) nostattamista tuhoisista aalloista, jotka saavat aikaan isoja tuhoja. Lopun aikana ihmiskunta on ilmastonmuutoksen aiheuttamien katastrofien kohteena.
Jes 24:
...Sentähden kirous kalvaa maata, ja sen asukkaat syystänsä kärsivät; sentähden maan asukkaat kuumuudesta korventuvat, ja vähän jää ihmisiä jäljelle.
Missähän kohtaa ihmiskunnan historiassa on ollut aika, jolloin EI olisi ollut sotia, kulkutauteja, kalliita aikoja, maanjäristyksiä, tulvia, häiriöitä tähtitaivaalla jne ?
Tästä ketjusta näkyy selvääkin selvemmin miten alarmistien ilmastonmuutoshörhöily muistuttaa uskontoa ja liittyy uskonnolliseen apokalyptismiin.
Akat ovat aina pelänneet maailmanloppua ja miehet metsien häviämistä.
Niin, ja nuoriso on aina ollut turmeltunutta ja ennen oli sitäpaitsi heinäsirkkojakin...
HYÖHÄISTÄ TEHDÄ PARANNUSTA , kun on jo lopunaika...eli antaa palaa vain täysillä !
http://www.ukinuutiset.com/images/Nummela.JPG