Juustoa grilliin

Mitkä juustot käyvät grillattaviksi halloumin lisäksi?
3984
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Leipäjuustoa ainakin on kokeiltu halloumin lisäksi. Tulee ihan hyvää.

Äänestä

Vaalan juustola tuo maahan ja pakkaa Sveitsiläistä grillijuustoa kahdella eri variantilla. Aika mautonta, mutta syötävää. Käyttäytyy samoin kuin halloumi grillatessa eli pysyy kasassa.

Äänestä

Kaikki kaupasta löytyvät juustot käyvät grilliin, esim. polar, emmental, pohjanpoika jne.

Juustonpaloja voi myös kääriä pekoniin. Punaviinin kanssa varsinkin gorgonzola tai brie on herkkua pekoniin käärittynä ja grillattuna.

Tuorejuustot lähinnä vihannesten ja sienten täytteenä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


????????????? kirjoitti:

Mitkä juustot käyvät grillattaviksi halloumin lisäksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu