Mitkä juustot käyvät grillattaviksi halloumin lisäksi?
Juustoa grilliin
?????????????
3
943
Vastaukset
- leipäjuusto
Leipäjuustoa ainakin on kokeiltu halloumin lisäksi. Tulee ihan hyvää.
- K-kaupasta?
Vaalan juustola tuo maahan ja pakkaa Sveitsiläistä grillijuustoa kahdella eri variantilla. Aika mautonta, mutta syötävää. Käyttäytyy samoin kuin halloumi grillatessa eli pysyy kasassa.
- .....
Kaikki kaupasta löytyvät juustot käyvät grilliin, esim. polar, emmental, pohjanpoika jne.
Juustonpaloja voi myös kääriä pekoniin. Punaviinin kanssa varsinkin gorgonzola tai brie on herkkua pekoniin käärittynä ja grillattuna.
Tuorejuustot lähinnä vihannesten ja sienten täytteenä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh432957Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta602839- 422323
- 271795
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251689Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa701576- 481566
- 361226
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä771225- 791050