Katselin juuri bilteman pyöriä ja sieltä hyppäsi silmille 26" Yosemite "BIG OAK" onko kokemuksia!? Muista bilteman pyöristä kokemuksia! Olen opiskelija niin ei voi hirveätä omaisuutta pyörään pistää.
Hankkia pyörä BILTAMASTA!?
eekiboy
3816
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Osta mieluummin joku vanha, hyväkuntoinen peruspyörä.. Noihin Bilteman paskoihin en koskis kyllä pitkällä tikullakaan, se on varmaa ainoo firma joka onnistuu tekemään jakoavaimestakin toimimattoman, saati pyöristä!
Ostin viime talvena biltemasta sen reilu 2 sataa egeä maksavan pyörän. Jäykkärunkoinen unisex-malli. Yhen talven sillä ajanut ja nyt oon rysyttäny sillä pitkin mettiä ja hyppiny ja vaikka mitä ja oon melkein satakilonen äijä. Hintaansa nähen aivan sairaan hyvä pyörä. Hyvät jarrut, ajoasento, renkaat vanteet. Jos tohon hintaan saa pyörän nuilla ominaisuuksilla niin en epäröi. Turha laittaa tonnia kiinni jos parin vuoden välein vaihtaa pyörää. Ei ne ympärivuotista ajoa kestä noi kalliimmat sen paremmin. Kuluvat osat kuluu samalla lailla.
ostin biltema-pyörän. Kokoontaittuvan 20 tuumaisilla fillareilla. Näppärä on ja pidän.
Ollaan menty metsiä ja polkuja.