Suomen paras deittisivusto?

28vee

Mikä on mielestänne suomen paras deittisivusto?

Suomi24 Treffit on se ongelma että siinä on hurja yliedustus miehistä eikä paikkakunnalta löydy monta naista. Deitti.Net (city.fi) on sitten aivan kuollut ja muutenkin mies-naissuhde on 10-1. E-kontakti näytti lupaavalta, mutta sitten kun halusin lähettää viestin niin tuli ruutu missä luki että pitäisi antaa luottokorttinumero ja tämä lysti maksaisi 14.95€/kk 6kk kestotilauksella tai sitten 30€/kk! Eli samankaltainen hinta kuten match.fi.

Onko täysin turhaa edes haaveilla "ilmaissivustoista" mistä saisi kontakteja naisiin? Jos voi, niin mikä niistä olisi hyvä? Jos ei, niin mikä olisi sitten paras maksullinen.

Kiitos vinkeistä.

11

670

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • bfdbfdbfdfdb
    • Jos tuo vain on se totuus. Eli yksinäisiä miehiä ehkä todella on se 10 kertaa enemmän kuin naisia. Sille ei vain voi mitään. Se ei ole sivustosta kiinni. Yliedustus miehistä johtuu luonnollisista syistä.

      Näissä pariutumisikäisissä ihmisissä joka ikäluokassa on yleensä noin 105 miestä sataa naista kohden, joten kun jätetään jo pariutuneet ihmiset pois, voi yksinäisiä miehiä hyvinkin äkkiä olla se 10 yhtä yksinäistä naista kohden...Se on perseestä, mutta mitään ei voi. Luonto on sen näin ilmeisesti "päättänyt".

      Mitä pienempi paikkakunta, sitä suurempi on prosentuaalisesti miesten yliedustus. Yksinäisiä miehiä on aina ja kaikkialla, kun taas yksinäinen nainen on harvinaisuus.

      Maksulliset deittisivustot ovat minusta näillä asioilla rahastamista. Minä ainakaan en maksa. Ilmainen sivusto pitää olla.

      • sinkku, yllätyskö??

        "..Maksulliset deittisivustot ovat minusta näillä asioilla rahastamista. Minä ainakaan en maksa. Ilmainen sivusto pitää olla.."

        eli et etsi sitten oikeasti vakavaa suhdetta jos et ole valmis näkemään pientä vaivaa sen etsimiseen edes?
        Noissa ilmaissivuistoissa on kaiken maailman seuran etsijää osa taas enemmän tai vähemmän vakavissaan, nuo maksulliset osoittaa että on oikeasti halu treffata ja siten löytää mahdollinen kumppani!


      • fhsgjshkhglkd

        Mukavaa kun jollain on matikka hallussa.


    • Suomi Treffit
    • Lienee suomi24 treffit se paras.

      • Onko sinulla kokemusta Iskurista? Olen harkinnut profiilin luomista sinnekin, Suomi 24 Treffeissä minulla on jo profiili. S24 on vaikuttanut vähän hiljaiselta viime aikoina.


      • i-ching kirjoitti:

        Onko sinulla kokemusta Iskurista? Olen harkinnut profiilin luomista sinnekin, Suomi 24 Treffeissä minulla on jo profiili. S24 on vaikuttanut vähän hiljaiselta viime aikoina.

        No on se iskurikin aika hiljainen. Toki ehkä pääkaupunkiseudulla esim. voi olla tositarkoituksellakin liikkuvia jokunen kymmentä. Esim. Lahden nurkilla todella vähän.

        Kävinpä vilkasee. Tositarkoituksella Lahti 50km. 24-34v naisia... Tänä vuonna laitettuja ilmoituksia 6 kpl.


      • crocuta kirjoitti:

        No on se iskurikin aika hiljainen. Toki ehkä pääkaupunkiseudulla esim. voi olla tositarkoituksellakin liikkuvia jokunen kymmentä. Esim. Lahden nurkilla todella vähän.

        Kävinpä vilkasee. Tositarkoituksella Lahti 50km. 24-34v naisia... Tänä vuonna laitettuja ilmoituksia 6 kpl.

        Eikä siellä hesa plus 50km ole syyskuun alun jälkeen samoilla ehdoilla kuin 22 ilmoitusta.


      • crocuta kirjoitti:

        Eikä siellä hesa plus 50km ole syyskuun alun jälkeen samoilla ehdoilla kuin 22 ilmoitusta.

        Ai että noin hiljaista on? Täytyypä vielä myöhemmin tänään käydä tarkastamassa Pirkanmaan tilanne.


      • Bobby Sands

        Vastataanko sulle viesteihin suomi24:ssa? Mulle ei.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      166
      3034
    2. Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin

      Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii
      Maailman menoa
      39
      1856
    3. Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki

      Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K
      Maailman menoa
      28
      1839
    4. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      191
      1764
    5. Saisinpa halata sinua joka päivä

      ja kertoa miten paljon sinusta välitän. Vaikka olisi jommalla kummalla huono päivä, väsynyt päivä tai kiireinen päivä, a
      Ikävä
      21
      1343
    6. Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa

      Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,
      Perussuomalaiset
      74
      1246
    7. Kansalaispalkka ja maksuton joukkoliikenne

      Noilla pienillä parannuksilla saadaan Suomesta taas hitusen parempi paikka peruskansalaiselle, joka elää ekologisesti ja
      Maailman menoa
      78
      1170
    8. Martinan pankkikortti

      Seiska uutisoi, että Martina antoi pankkilortin tyttärilleen. Siinä on vaan sellainen pointti, että pankkikorttia ei saa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      211
      1026
    9. Muistattekos kun kaupassa piti pyytää tavarat myyjältä

      Edes kahvipakettia ei saanut itse valita, vaan myyjä nouti sen hyllystä tiskille. Jos osti jauhelihaa, niin se jauhettii
      Maailman menoa
      168
      991
    10. Kadonnut Kajaanissa

      Yllättävän hyvät kuvat poliisilla, luulisi löytyvän niiden perusteella?
      Kajaani
      20
      982
    Aihe