Avioeroista..

Nainen on 90 % tapauksista se osapuoli joka hakee avioeroa.
Olisikohan meillä näin paljon eroja jos yhteiskunnan maksamat
sosiaalituet yksinhuoltajille olisivat pienenmmät?

Tätä arkaa aihetta Nalle Wahlroos sohaisi kommenteillaan:

http://www.taloussanomat.fi/raha/2010/06/10/tallaisia-ovat-wahlroosin-moittimat-yksinhuoltajatuet/20108262/139
4123
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

...jaksais katsoa lapsineen niitä väkivaltaisia ja alkoholisti-ukkojaan jonkin verran pidmpään.
Oisko se sitten hyvä asia? Jaa-a...

Äänestä

syäkää Nallen kanssa päänne. Avioliitto ei ole hyvän elämän perusedellytys.

Äänestä

On n. 70% ja johtuu enimmäkseen siitä ettei miehet hoida asioita loppuun vaan jättävät ne vaimon niskoille. Usein mies pettää ja kun sen heittää ulos, niin se muuttaa sujuvasti uuden naisen asuntoon ja sanoo eksälle "hae eros kun kerran ite sitä haluat, kyl mä voisin olla aviossa ettei toi uus akka ala vinkuun naimisiin" tms.

Kerran aikaisemminkin näin jutun jossa mies vinetti ihan tosissaan kun yyhoot saa lapsilisää sun muuta niin ne ei tarvi miestä ja se on sitten hältä pois. Pois vaan tuet niin naisten olis pakko sietää mitä hakkaaja/narsisti/hullua hyvänsä kun leipää ei muuten saisi.

Voi luojalle niin paljon kiitos.. en voi kyllin kiittää että ollaan tuosta päästy pois eikä todellakaan tarvi kärsiä ja kitua jonkun psykopaatin kanssa kun vaihtoehtona olis nälkäkuolema.

Mä kyllä valkkaisin sen nälkäkuoleman ennemmin..

Noilla tuilla ei muuten sitten juhlita. Oliko se peräti yksinhuoltaja lisä n. 30e mitä yyhoo sai enemmän kuin muut.

Tosi kamalaa....

Äänestä

naltsu sai esim v 2008 yli 300 000 euroa kansallista ja EU:n maataloustukiaisia ja saa joka vuosi noita tukia. Jos lasketaan, että yh-korotus lapsilisään olisi 50 e/kk tekisi se 18 vuodessa about tollasen 10800 euroa. Niin ei mikään paha diili...naltsulle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


-PpP- kirjoitti:

Nainen on 90 % tapauksista se osapuoli joka hakee avioeroa.
Olisikohan meillä näin paljon eroja jos yhteiskunnan maksamat
sosiaalituet yksinhuoltajille olisivat pienenmmät?

Tätä arkaa aihetta Nalle Wahlroos sohaisi kommenteillaan:

http://www.taloussanomat.fi/raha/2010/06/10/tallaisia-ovat-wahlroosin-moittimat-yksinhuoltajatuet/20108262/139

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu