Kun nyt näyttää vahvasti siltä, että Matti Vanhanen saa eron eduskunnasta uuden toimensa johdosta, niin tilalle nousee Seppo Särkimiemi.
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=2215727
Kummallista, hän on vl, mutten näe sitä ollenkaan pahana asiana hänen tapauksessaan..
Särkiniemi eduskuntaan?
24
827
Vastaukset
- ....................
aiheuttaa sen että lesta nousee hallitukseen ja lesta nousee eduskuntaan = 2 lestaa
mahtaa ottaa päähän että lestoihin luotetaan- aino k
kaksi tuli tilalle
aino k kirjoitti:
kaksi tuli tilalle
Ei ole ollenkaan pahasta, jos valtiolaivamme ruoria pyöritellään selvin päin :)
- espanjool
Särkiniemen suku on varmaan lesdadi-alueelta kotoisin eli Pyhäjärvi Ol .
- apulas
espanjool kirjoitti:
Särkiniemen suku on varmaan lesdadi-alueelta kotoisin eli Pyhäjärvi Ol .
Ei ole Särkiniemi Pyhäjärveltä kotoisin.
- kuis on?
Onko tuo Särkiniemi se joka veti sitä Espoon lakkautettua raamattupiiriä?
- SRK:n
Devoit kirjoitti:
..että on.
tavoitteita, eli rikosten salaamista sekä henkistä ja hengellistä väkivaltaa?
Näistähän SRK nykyisin tunnetaan... SRK:n kirjoitti:
tavoitteita, eli rikosten salaamista sekä henkistä ja hengellistä väkivaltaa?
Näistähän SRK nykyisin tunnetaan...Särkiniemi ei mene hallitukseen, vaan eduskuntaan. Tölli meni hallitukseen ja tuskinpa siellä SRK:n etujen vastaisesti toimii. Eri asia on, tunnustaako ministeri mainitsemasi asiat SRK:n ominaisuuksiksi.
- puhutaan,
Devoit kirjoitti:
Särkiniemi ei mene hallitukseen, vaan eduskuntaan. Tölli meni hallitukseen ja tuskinpa siellä SRK:n etujen vastaisesti toimii. Eri asia on, tunnustaako ministeri mainitsemasi asiat SRK:n ominaisuuksiksi.
kun puhutaan vuosikymmenien vl-pedofilian salaamisesta ja hoitokokousjulmuudesta.
Näistä SRK tunnetaan! puhutaan, kirjoitti:
kun puhutaan vuosikymmenien vl-pedofilian salaamisesta ja hoitokokousjulmuudesta.
Näistä SRK tunnetaan!..Joihin emme luota. Totta mitä kirjoitit, mutta aloituksen aiheen kyseessä ollen, eiköhän Seppo ole enemmän sillä "saamapuolella" ollut, kuin edistämässä mainitsemiasi asioita?
- Hallelujahh
Yksi uskovainen lisää eduskuntaan. Kiitos Herralle!
Tarkoitin,että ei edes vanhollislestadiolaisuus saa Särkiniemeä pilalle.
Tölli saisi mielestäni kernaasti tuoda menneisyyden tekonsa v-lest järjestössä esille. Niitä tekoja on..
Mainittiinko Wikissä, että hän on vanhoillislestadiolainen. Miksi niin keskeinen asia hänestä jätettiin kertomatta?
http://fi.wikipedia.org/wiki/Seppo_Särkiniemi- Tyypillistä
Moni vl poliitikko peittelee sidonnaisuuttaan vl-oppiin.
- Yks Toikkonen
Tyypillistä kirjoitti:
Moni vl poliitikko peittelee sidonnaisuuttaan vl-oppiin.
Särkiniemen kohdalla ei ole niin. Hän on julkisesti sitä mitä on, mutta on ilmoittanut myös, ettei hyväksy lestadiolaisuuden keskuudessa ilmenneitä vääryyksiä ja harhoja.
- eteläsuomi.
Yks Toikkonen kirjoitti:
Särkiniemen kohdalla ei ole niin. Hän on julkisesti sitä mitä on, mutta on ilmoittanut myös, ettei hyväksy lestadiolaisuuden keskuudessa ilmenneitä vääryyksiä ja harhoja.
Särkiniemi on myös joutunut useisiin mediaesiintymisiin, joiden aihepiiri on vl-liikkeelle jollakin tapaa kiusallinen. Särkiniemen puheilmaisussa on selkeä ja Raamatun taustat huomioiva tyyli myös toimiessaan seurapuhujana.
Tyypillistä kirjoitti:
Moni vl poliitikko peittelee sidonnaisuuttaan vl-oppiin.
Hyvin moni tuntemani "tavallinen vl":kin peittelee vl-oppiaan.
- että näet
uskovaisessa ihmisessä hyväksyttäviäkin piirteitä. Siitä se talostelu kohti Jumalan valtakuntaa alkaa.
- up_
up
- 8+18
vastasit itsellesi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse564244SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo2894127Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1653650Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky923545Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä853111Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit312477Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv361875Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575681773Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.161763- 371680