aamu tuimaan ehkä

haluaisin kovasti uteliaisuuttani että miten tehdään hyvä kilju ja mitä siihen tulee, kun ainaski sokkeria löytyy
2288
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

- Pistä kuus' kiloa sokkeria ja 20-litraa vettä ja muutama paketti jästiä, siinä son. Pistä tasalämphöön hyrräähmään 23 C on sopiva. Tietenki sitä voipi maustaa jokku pannee kaljauutetta jne... Ole tarkkana ettei muurhaiset pääse sinne pönthöön, ossaavat pirut nekki juopotella. Kattoppa sokerin perässä. Ei kannata olla liian hopussa rämittähmään, paranee vain ko antaa tassaantua. Katoppa ko tuo polisiki kerran käski minun tulla asemalla käyhmään ,että mie muka olen tehny kiljua. Mie sanoin sille, että -Tule sie tänne yhtä pitkä matka kummalaki.

Äänestä
  • vai on se taidettu jo juoda parempiin naamareihin?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hyippä kirjoitti:

haluaisin kovasti uteliaisuuttani että miten tehdään hyvä kilju ja mitä siihen tulee, kun ainaski sokkeria löytyy

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu