Jarkolla on käynyt tuuri arvonnassa. Ensimmäisellä kierroksella tulee vastaan villin kortin pelaaja, josta Jarkon (hyvällä pelillä) pitäisi selvitä. Toisella kierroksella vastassa on Almagro, joka nykykunnossaan lienee Jarkolle ylivoimainen (Almagro voi saada meteorin päähän, tai muuta yllättävää tapahtua). Almagron jälkeen on helpompo vastustaja, jolle Jarkko, hyvällä pelillä, saattaisi pärjätä. Tämän jälkeen ollaankin jo semifinaalissa, joka olisi fantastinen saavutus.
Muut Suomalaiset toivot putosivat jo karsinnassa ja eivät pääse lainkaan mukaan itse kisaan.
Jarkko Swedish Openissa
Connors
1
565
Vastaukset
- Keckman
Jarkon ottelua voi seurata live streaminä tuolta:
http://www.livescorehunter.com/live-streaming-video-tennis/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä831601Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2691531Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2661252Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1691252- 56857
- 65834
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em64827Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40811- 40797
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44771