Kannatan läskiveroa ja sen lisäksi ylipainoisten tulisi maksaa enemmän julkisilla kulkuneuvoilla liikkumisesta. Enemmän painoa vie enemmän menovettä ja enemmän ruhoa vie enemmän tilaa. Tosi ison tulisi ostaa kaksi istumapaikkaa yhden sijasta esim lentokoneessa, miksi läskeistä pitäisi vieressä istuvan kärsiä?
Puhumattakaan esteettisestä haitasta...
Puhumattakaan esteettisestä haitasta...
Vastaukset 8
Vanhimmat
ja muissa baareissa pitäisi olla oikeus ottaa käyttöön painorajat.
Kannatetaan! Paksu-pipsat kuvottavine vartaloineen kuriin!
Olipa löysää taas.
Kannatan myös läskiveroa, etenkin julkisilla kulkuneuvoilla liikkuessa tiellä olevat läski poimut häiritsevät (käytännönhaitta) ja ovat oskettavan näköisiä (esteettinenhaitta).
Ja näin kesäisin hajuhaitta myös.
Ostakaa itsellenne vinyylinainen. Ai, mikä se on ? Telkkarista tuli kerran ohjelma, jostain Amerikasta
muistaakseni, jossa se/hän, on saanut suuren suosion ! Aatelkaa poijaat ny, jokaiselle mieleinen,
saatavilla on monenväristä ja näköistä. Ei vanhene, ei nalkuta, ei rypisty, ei liho, ei piereskele eikä
kuorsaa, ei kaiketi synnytäkään, sitä en tiedä, ehkä viisaat inssit ovat kehittäneet jo sellaisen, että kun
ruikkaat siemenesi, synnyttää vinyylivauvan .
Vinyylinainen on aivan oikean ihmisen kokoinen, pehmeäihoinen ja valkohampainen.
Aina valmis lemmenleikkeihin ja huokailee, kun nänneistä imeskelee, saa rumpsuttaa mielin määrin.
Voitte kammata ja meikata mieleiseksenne ja ostaa hienoja kuteita.
Ainoa haitta on hinta. Nämä kaunottaret maksavat, mutta toki oikea nainenkin maksaa enemmän, kun pitää
rakentaa talo ja mökki ja ostaa vene tai matkailuauto tms.
Ei kun poijaat osteleen sulostuttajaa, ei tarvi täällä mäkättää läskeistä ja huonoista pukeutumisista !
Haukkua suominaisia lypsyjakkaroiksi, haiseviksi jokinorsuiksi ja ryhävalaiksi. Hopo hopi !
PahaPimu on taas kirjoitustuulella. Tämä on päivän paras.
kun läsät sen jälkeen alkavat suosimaan omaa autoa ja saastuttaa kahta kauheammin, oliko sulla lisää aivopieruja tälle päivälle?