Poliisi jätti tutkimatta rikosilmoituksen

- - - - - - - - - -

Välikäsien kautta saamani ennakkotiedon mukaan poliisi on jättänyt esitutkinnan tekemättä rikosilmoituksessa, jonka olivat jätteneet paikkakunnan hoitomiehenä tunnettu saarnamies ja ry:n nokkamies yksityishenkilöinä.

Rikosilmoituksessa he vaativat tällä palstalla paljon esiintynyttä henkilöä tilille kunnianloukkauksesta, koska hän oli maininnut heidät useasti nimiltä.

Tämä on tietääkseni ensimmäinen kerta, kun ry:n johto on lähtenyt hyökkäämään hoitokokouksia arvostellutta vastaan oikeusteitse ja hävinnyt ainakin ensimmäisen erän. Onko kellään tietoa muista tapauksista.

Lisätietoa on varmaan tulossa jotain kautta lähiaikoina.

13

534

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Muistan

      Tuohan on se sama juttu mitä tällä palstalla kerrottiin vuosia sitten. Liekö siinä mitään perää.

    • Himohessu

      Kuka se tällä palstalla oleva henkilö on. Melperi?

      • muistan

        se on vanha juoru ja ilmeisesti keksitty koko juttu


    • >> Välikäsien kautta saamani ennakkotiedon mukaan poliisi on jättänyt esitutkinnan tekemättä rikosilmoituksessa, jonka olivat jätteneet paikkakunnan hoitomiehenä tunnettu saarnamies ja ry:n nokkamies yksityishenkilöinä.

      Rikosilmoituksessa he vaativat tällä palstalla paljon esiintynyttä henkilöä tilille kunnianloukkauksesta, koska hän oli maininnut heidät useasti nimiltä.

      • keksii!

        Jolla se saa uskolliset hoitomiesalamaisensa pois syytettyjen penkiltä. Kukapa vl:istä uskaltaisi todistaa Maailman Ainoaa Oikeaa Jumalan Valtakuntaa vastaan?


    • luotettavaa

      kuultu. minäkin kuulin yhden jutun jossa...

    • Muutama vuosi sitten joku "tonkkaporvari" aikoi haastaa minut monta kertaa oikeuteen. :)

      • sanoa.

        Ellen pahoin erehdy, moni lesta salasi esim. pedofilian vaikka tiesi, tästä väittämastäni voin lähteä käräjille.


      • mistä näitä tulee?
        sanoa. kirjoitti:

        Ellen pahoin erehdy, moni lesta salasi esim. pedofilian vaikka tiesi, tästä väittämastäni voin lähteä käräjille.

        ei olisi ihme jos noin olisi, on sen verta kovia juttuja nuo

        en pelkää käräjille joutumista, siksi uskon myös sinun osallistuneen salailuun, uskon että salaat edelleen.

        uskon myös sen, että vastasit itsellesi kun aikasi odoteltuasi huomasit ettei toista papukaijamaisesti pukeutuvaa kukkahattutätiä täällä olekaan


    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      442
      5897
    2. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      10
      4686
    3. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      187
      3626
    4. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      105
      3120
    5. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      76
      2532
    6. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      45
      2484
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      58
      2459
    8. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      92
      2157
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      13
      1880
    10. MTV: Vappu Pimiä lataa yllättävän kommentin Helena Puolakasta: "Eihän Helena Puolakkakaan..."

      Miten Vappu Pimiä pärjäsi mielestäsi MasterChef-tuomarina? Pimiä aloitti MasterChef-tuomarina uudessa pestissä. Nyt Pim
      Tv-sarjat
      17
      1743
    Aihe