Rannikon kierroksella söin saaristolaisleipää jota oli tarjolla useammassakin paikassa. Joten maku jäi aivolohkoon kummittelemaan ja oli pakko kokeilla.
Onnistunut resepti ja 2 tuntia uunissa oli aivan loistava. Säilyy jääkaapissa noin 2 viikkoa. Joten menekin vuoksi tee tupla annos. Ja kalan kanssa suuhun.
http://worsa.typepad.fi/q/2010/07/kunnon-saaristolaisleipä.html
Saaristolaisleipä
qulinaristi
1
1168
Vastaukset
- kaupanhyllyllä ja
ja ei ko hommiin http://www.valio.fi/portal/page/portal/Valio/Keittokirja/Ruokaohje?p_tunnus=882
siitä kun siipaset viipaleita: Kiluhaili kanamunan tillivarvun kera -ei sitä muuta kaipaakkaan.
Mita variatioita sitten syssyn pimetessä. Lokakuussahan ne silakkamarkkinatkin...
Kiluhaili / sprotti hapanleivän/setsuurin kyytipojaksi ja kefiiriä palanpainikkeeksi..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703159
- 622505
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562146Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942055- 551962
- 421594
- 401570
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141263EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61093