Mistä saa Weberin grillit halvimmalla, ulkomailta? esim. spirit e210
tiedättekö hyviä & luotettavia nettikauppoja, jotka toimittaa Pohjolaan
tiedättekö hyviä & luotettavia nettikauppoja, jotka toimittaa Pohjolaan
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Piti tilata kuukausi sitten Weberin Genesis-grilli ulkomailta. Esteeksi tuli kuitenkin paketin suuri koko ja paino.
32 kiloinen paketti oli suurin minkä olisivat voineet lähettää (Genesis yli 70kg). Tiedä sitten mikä kuriirifirma tuon kokoisen paketin voisi toimittaa.
Usa:sta 1965 mallisen Corvetten, kovalla katolla. Sanoivat etteivät voi postittaa, kun auto painaa toista tonnia, mutta sieltä se vain tuli laivalla ja kontissa!
Voi olla grillien kanssa eri juttu, nehän painaakin niin paljon!
tulee laivalla s-320 hintaa 295 + 50 dollari vakuutus, isompi s-470 395 + 50 dollari.
lento muistaakseni + 100+200 dollari enemmän. laivalla kestää 2-3 viikkoa.
tilaanko kimpassa. itse olisin tuohon s-470 päätymässä. verot pitää myös maksaa ja tulli 2.7%
Mistä kaupasta ja minkälaiseen hintaan olet nämä mallit löytänyt?
Vero grilleillä on kai normaali 22% ? Tulliin lasketaan myös lähetyskulut.
Käsittääkseni Jenkeissä on käytössä erilainen kaasuliitäntä ja sitä varten täytyisi tehdä jonkinlainen modifikaatio?
Tarkastuttaa ennen käyttöönottoa valtuutella asentajalla,joka suorittaa myös tarvittavat muutostyöt, jotka ovat normaalisti vain paineeseen liittyviä.
Mutta miksi ihmeessä kaasulaite?
monessa nettikaupassa usasta halvemmat hinnat, mutta ongelmana toimitus. Eivät toimita eurooppaan.
http://www.build.com/weber-q-300lp-q-300-portable-outdoor-gas-grill/p934415?source=pgr|934415
tuolta tulee.
Hmm, eikös esim. tuo Genesiksen 320-malli tule lähetyskuluineen ja tulleineen lähes saman hintaiseksi kuin mitä niistä täällä pyydetään. Parissa kaupassa olen nähnyt sitä myytäneen -15% / -20% alennuksilla.
Netistä, taisi olla Ebay
hinta oli kaikkine rahteineen ja tulleineen noin 1000€ siis S320
eivät toimita eurooppaan, mutta löytyy paljon kuljetus firmoja jotka toimittaa.
Suomessa grilliin vaihdettiin kaasuletkun adapteri ja kaasuletku noin 10€
Säästö jäi siten suht pieneksi, grillin hinta Usassa noin 700€ (talvella 2010), mutta hyvin on jo puolivuotta toiminut.
Voin laittaa lisäteitoja jos kiinnostaa
Itsellä tulossa jenkeistä muuton yhteydessä Weber s-670, minkälaisen kaasuletkun adapterin tuo vaatii ja onko muuta huomioitavaa?
Ostin jenkeistä tuon Weberin, tuotiin kotiovelle, toimitusaika 5 vrk ja rahti 37 €, grilli maksoi grillikaupassa 238 $, mukan kahden hienot grillipihdit ja isot muhkeat grillaajan pitkävartiset rukkaset. Pakkaus sisälsi valurautaparilan myrkyttömän suoja-aineen estämään ruostumisen. Grilli ollut märässäkin, mutta ei ole ruostunut yhtään, edes alapuoleta.
Mistä tarkalleen tilasit jenkeistä?
Kyllä suosittelen käymään http://www.kanariansaaret.us sivustolla ja katsomaan halvimmat 47 € lennot Lontooseen ja ostamaan sieltä halvimmalla hinnalla grillin. Tullia ei tarvitse maksaa ja hinnat halvat.
Hyvä juttu, hain itsekin grillin Lontoosta. Helppoa kuin heinän teko.
myös sukat lontoosta, halpa ja tuottava reissu :)
No nyt vastauksia grillikyljet.
Mistä S-470 parhaaseen hintaan!
Huhuu ihrakasat!
Saako virosta halvalla?
Virosta saa halvalla. Nautinnollisia reissuja on olleet. Ukkomiehen paratiisi!