huono olo

voimaton paastoaja

Nyt on paaston kolmas päivä menossa. En meinannut päästä sängystä ylös. Nyt makaanki voimattomana sohvalla. On siis huono olo, pyörryttää, tärisyttää ja ihan voimaton. En jaksaisi seisoa hetkeäkään, Onneksi ei ole tänään töitä. Mitä siis tehdä. (olen juonut paljon vettä ja myös niiitä paastoajan mehuja) En millään haluaisi lopettaa, ekakertalainen olen ja kovasti haluaisin viikon paastota. Kuuluuko tämä paastoamiseen?

5

3268

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hetkittäin kyllä

      voi tulla tuollaisia oloja, mutta koko päivän...
      Vointisi tänään? Vai söitkö jo eilen tai joit jotain sokeripitoista/sokeritonta keittoa tms?

      • voimaton p.

        En oo syöny mitää. Mutta nyt on viel huonompi olo, joten pähkäilen josko pakko lopettaa paastoaminen =(


      • Käytäntö
        voimaton p. kirjoitti:

        En oo syöny mitää. Mutta nyt on viel huonompi olo, joten pähkäilen josko pakko lopettaa paastoaminen =(

        Sulle ei sovi paasto. Lopeta!

        (Et kertonut, miten pidät sitä.)


      • hyvin menee
        Käytäntö kirjoitti:

        Sulle ei sovi paasto. Lopeta!

        (Et kertonut, miten pidät sitä.)

        Et kertonut teitkö suolen tuhjennykset. Ne ovat tärkeitä sillä myrkyt suolistosta voivat lähteä liikkeelle elimistöön ja aiheuttaa huonoja oloja!


    • --------

      Kuten joku jo sanoi, niin suolihuuhtelut taisivat unohtua. Se usein aiheuttaa huonovointisuutta. Sinulle tämä tulee varmaan jo liian myöhään, mutta niitä todella kannattaa tehdä pari kertaa päivässä ainakin alkuun ja myöhemminkin kerran päivässä vähintään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      68
      3228
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1871
    3. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      113
      1772
    4. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      224
      1259
    5. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      129
      1058
    6. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      99
      1002
    7. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      60
      954
    8. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      67
      936
    9. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      84
      879
    10. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      6
      875
    Aihe