tonnikala-aamupalajuustopiirakka

Olen kerran saanut tällaista piirakkaa ja se oli todella hyvää. Nyt haluaisin saada sen ohjeen koska sellainen kuulemma todella on olemassa.
1386
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

ensiksi hankit jotain piirakkaa, vaikka riisipiirakkaa. sitten otat aamupalajuuston ja laitat piirakan päälle. ja nyt seuraa vaikein osuus: tonnikala pitäisi asetella aamupalajuuston päälle mikä ei ihan helposti käykkään. mutta onnistuessaa siitä tulee todella hyvä tonnikala-aamupalajuustopiirakka!

ps. kannattaa kokeilla vaikkaa laittaa se tonnikala juuston alle. hieman erilainenhan se on mutta nyt kevään kunniaksi kokeilemaan!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ohjetta vailla kirjoitti:

Olen kerran saanut tällaista piirakkaa ja se oli todella hyvää. Nyt haluaisin saada sen ohjeen koska sellainen kuulemma todella on olemassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu