Mikä on lempi

karkkisi tai suklaa?
4496
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Pantterit ja Fazeriina

Äänestä

Pienet, varmaankin Haribon (salmiakittomat) lakritsirahat, joissa ei ole mitään kuviota vaan ovat sileäpintaisia. Pick&Mix ainakin myi jokin aika sitten.

Äänestä

ehdottomasti irtokarkit, tai sitten mikätahansa sekoitus, kunhan ei ole paljoa samoja karkkeja! :D eli hedelmäkarkkeja, lakua ja salmiakkai..

Äänestä

Kiinalaiset lihakarkit joita kaveri kerran toi kiinanreissulta (maustettuja, kuivattuja pieniä lihakuutioita käärittynä karkkipapereihin)

Suomen kaupoista löytyy Beef Jerkyjä jotka ovat yhtä hyviä kuin nuo kiinalaiset karkit. Mieluummin niitä syö kuin sipsejä, suklaata tms.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ronsku20 kirjoitti:

karkkisi tai suklaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu