Onko kenelläkään kokemuksia Yokon rullaluistelusauvoista? Lähinnä kiinnostaa, että tekeekö sillä asfalttitassulla mitään, kun siinä on niin olemattoman tuntuinen piikki.
Kiitoksia jo etukäteen!
Kiitoksia jo etukäteen!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Samaa olen minäkin miettinyt. Ostaminen harkinnassa...
Minulla on Yokon roller-sauvat (sellaiset siis jossa on kahvaosassa "tuki" peukalolle), mutta niissä ei ole mitään "tassuja", vain pelkkä piikki.
Itse asiassa luulen, että sellainen pehmentävä tassu olisi varmasti hyvä olla olemassa koskapa tuo pelkkä piikki pitää inhaa kolinaa asfalttiin osuessaan ja siksi toisekseen se on myös monesti hieman "liukas" asfaltilla jos sauva ei osu ihan kunnolla maahan..
Tuo peukalotuki sen sijaan on mainio keksintö!!
muista merkeistä mulla ei ole kokemusta, mutta nää on asiaansa sopivat, maksoivat muistaakseni reilun kolmekymppiä tarjouksesta edellisvuonna..
ja mulla samat kuin rollerigirlin perustelut.
Ihan hyvät sauvat ja tassu toimii hyvin.Kärsii sauvoa ihan voimalla ja pitää.Ja ei ole kalliit!