STX osien vaihto parempiin ?

Pyörässä on läpi stx osat ja muuten ob hyvä mieluisa alumiini pyörä niin meneekö stxien tilalle esim shimanon, xt rattaat, vaihtajat jarrut kahvoineen , suoraan noiden alkuperäisten tilalle?
1202
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyllähän uusien palikoiden pitäisi sujahtaa paikoilleen ilman suurempia ongelmia. Jos olet uusimassa vaihdevipuja, niin vaihda myös takapakka, sillä ei ole mielekästä laittaa esim. 7-lehtistä takapakkaa ja 8-lovista vaihdevipua samaan sykkeliin. Aiotko siis päivittää kokonaan jarrut ja voimansiirron? 8- vai 9-pakka?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


päivittäjä kirjoitti:

Pyörässä on läpi stx osat ja muuten ob hyvä mieluisa alumiini pyörä niin meneekö stxien tilalle esim shimanon, xt rattaat, vaihtajat jarrut kahvoineen , suoraan noiden alkuperäisten tilalle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu