Ostin noita kasvisliemikuutioita, se iso 16 kpl paketti. Jotenkin maistuvat kanalle ja ovat väriltään semmosia keltaisia mitä kanaliemikuutiot ovat yleensä.. Lähetin jo palautetta maggille ja sanoivat että lähetä paketti niin ne tutkii mitä ne on. Oletteko ostaneet noita koskaan? Maistuu kanalle?
Olen ollut vegaani jo pari vuotta ja etoo ajatuskin että vahingossa syönyt eläintuotteita vaikka aika epätodennäköistä että oli paketissa muutakun luvattiin..
Maggi kasvisliemikuutio maistuu kanalle?!
10
2345
Vastaukset
- nöin
on ne niitä älä huolehdi!
- Siru68siru
Olen ostanut Maggi kasvisliemipakkaus16kpl. Mitä mausteet sanan alla olevat mausteet ovat, mitkä on lisätty tuotteeseen? Olen allerginen maustepippurille!
- veggsa
Miksi X-tra kasvisliemikuutiot näyttävät ihan lihaliemikuutioille?! Sellaisia ruskeita ja näyttää, kuin siellä olisi jotain lihanpalasia joukossa, eikä kasviksia! En ole uskaltanut käyttää niitä ulkonäkönsä vuoksi.
- iso pyörä heittää?
Te olette paranoidisia. Kohta varmaan kukkakaali näyttää lampaan aivoilta XD
- natri
Knorrin kuutio on aikakin lähes pelkkää natriumglutamaattia, jolla on aivan jäätävä määrä terveysvaikutuksia (huonoja). Jos maggilla sama, ja sen takia myös maistuu jollekin ihan muulle kun kasviksille.
- paha maku
Minä en osaa maustaa ruokia enkä tykkää itämaisista mausteista. Meinasin oksentaa papupyörykät, oli niiin pahaa vaikka hyvältä näytti. Tuntuu että kasvilientä saa käyttää aina tuplasti nimittäin rouheen maku lyö muuten läpi... Sipulikeittoa käyttämällä onnistuu saamaan edes jotain makua. Meiramin valkosipulijauhe maistuu ihan helevetan pahalta, kuin mädäntyneeltä sipulilta!!!!
- Sannnnnnni
Kokeilkaa oikeita mausteita eikä natriumglutamaattia -vaikka olisikin kanaliemikuutioita, mitä en usko, niin tuskinpa kannattaa vainoilla syöneensä kanaa. Tästä esim "kanakeiton" sisällysluettelo: Dried noodles (wheat flour), salt, sugar, maltodextrin, flavour enhancers, hydrogenated vegetable oil, onion powder, spices (cayenne, turmeric, chili, coriander, ginger, fenugreek, cumin, allspice, black pepper, cardamom, mace), flavouring, rusk (wheat flour, salt, water, raising agent), dehydrated carrot, stabiliser, herb (parsley) garlic powder, colour, spice extract. May contain traces of fish and soybean.
-Jo yläaste-englannilla huomaa että kaikki kanaa muistuttava loistaa poissaolollaan... - Sedä
Itse käytän kasvisliemikuutioita -mutta vain aromivahventeettomia joissa pääosa aineista on oikeita kasviksia :)
- vegan edge
mistä sä tiedät miltä kana maistuu???? koko elämäni oon ollu vegaani ja mun takia ei oo ainakaan eläimiä lahdattu....... senkin petturi...!!!!!
- Toinen tohelo
Luovu kaikista liemikuutioista. Ne ovat sangen epäterveellisiä ja täynnä lisäaineita, että säilyisivät ikuisuuden huoneenlämmössä! Opettele maustamaan ruokasi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984822Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143952Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113850Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1192257Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575781980Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801366- 1371324
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1681296En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5461178- 531135