Oon nyt päällikkötehtävissä varsinaisen päällikön hoitovapaan vuoksi. Pesti oli määräaikainen vuoden loppuun, mutta silloin kun asiasta sovittiin, oli puhe, että "näitä hommia on todennäköisesti tarjolla ensi vuoden puolellakin".
Nyt varmistui, että tämä varsinainen päällikkö jatkaakin hoitovapaataan ensi syksyyn asti. Sattui vain niin, että minäkin olen nyt raskaana. Voiko pomoni ohittaa minut ja valita jonkun muun sijaistamaan tuota hoitovapaalla olevaa päällikköä ensi vuoden puolella?
Äitiyslomani alkaisi maaliskuun alussa ja tämän hetkinen sopimus siis on vuoden loppuun asti. Siis tietenkin jonkun muun pitää tulla tekemään hommaa sitten, kun itse jään pois. Mutta onko mulla ihan normaalit "oikeudet" ä-loman alkuun asti?
Olen varma, että sopimukseni jatkuisi, ellen olisi raskaana. Asiasta ei ole vielä ollut puhetta enkä ole raskaudesta töissä kertonut. Varmaan pitäis kertoa siinä tilanteessa, kun jatkopestiä tarjotaan?
Voiko raskaana olevan sijaisen syrjäyttää?
pähkijä
1
460
Vastaukset
- ....................
Lue tää http://www.tasa-arvo.fi/syrjinta/tyoelamassa/raskaus
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle443052Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖362651Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k532604Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt1052324Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle512163Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3451916- 1501566
- 741423
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231258Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.281185