Pettynyt asiakas

Miksi niinkin miehisessä paikassa kuin Miesten logiikka -palstalla ei keskustella autourheilusta, naisista ja viinan kittaamisesta? Tappelukin piristäisi, mutta täällä kysellään väyliä kosmetologikouluun.

Missä ihmeessä minä oikein olen?
21249
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

MIksi helvetissä ML-palstalla mainostetaan Elleä & Seiskaa?


Jallu & Ratto olisivat olleet parempia valintoja.

Äänestä
  • siinä kaksi kuuma kaunotarta :)

    Sun pitää nyt vaan eläytyä tähän juttuun, ja selittää ihmetteleville naisile sitä miehen logiikkaasi.

    Äänestä

Eihän Miehen logiikassa ole keskusteltu miehen logiikasta ikinä. Sosiaapopornoa sen sijaan on ollut tarjolla runsain mitoin.

Äänestä

miehet naisistuvat ja naiset miehistyvät -maailmassa.

Äänestä

ihmissuhdeongelmien pyhällä alttarilla.

Autourheilu ei täällä kiinnosta ketään. Viinasta voi joskus sanoa muutaman sanan, mutta naisista ei voi puhua koskaan, koska palstan harput niittaa siihen paikkaan.

Palstan ydin on se, että nainen on pyhimys(jolla ei ole omaa elämää) ja mies on paha poika joka aiheuttaa naisen kaikki ongelmat.

Äänestä
  • niitataan vai :O

    *etsii nitojaa*

    Äänestä

  • kirpela kirjoitti:

    niitataan vai :O

    *etsii nitojaa*

    mutta täällä nyt vaan on sellanen tietynlainen naisryhmä olemassa. En osaa, enkä kyllä haluaisikaan niometä siihen ketään.

    Äänestä

  • relaxed kirjoitti:

    mutta täällä nyt vaan on sellanen tietynlainen naisryhmä olemassa. En osaa, enkä kyllä haluaisikaan niometä siihen ketään.

    Ei tääl kyllä taida olla kun kourallinen mua vanhempia.

    Äänestä

  • kirjoitit hyvin, nyt tuli yläpeukku

    Äänestä

mitään kysyttävää. Miten mies käyttäytyy jne.
Tai kukaan ei vaan haluu tietää :P

Jos miehet keskenään keskustelis noista asioista, niin eihän se olis mitään miehen logiikan käsittelyä. Toisaalta ei täällä miehen logiikkaa käsitelläkään, joten..

Tarkemmin ajateltuna, eikö nuo just ole palstan pääaiheita, olen ollut huomaavinani. Niitä aiheita pitäis juuri vähentää, koska kaikki melkein tietää, miten mies käyttäytyy niissä tilanteissa ja mikä on miehen logiikka niissä.

Äänestä
  • Huomaan, että jollain leikkaa. Siis aloituksen kysymyksen asettelu oli ikään kuin käänteinen. On totta, että juuri nuo kolme aihetta normiheteroa kiinnostaa, sillä siinähän on miehen karikatyyri puhtaimmillaan. Mä olen sitä mieltä, että tällainen kuvaamani ihmistyyppi on täysin teennäinen ja tekohengitetty kaikkine lisäosineen. Mutta ei tämä tarkoita sitä että lähtisin tästä istumalta kosmetologikouluun.

    Arkkityypit ovat arkkityyppejä. Ihmiset taas tapaavat olla vain arkisia.

    Äänestä

  • tonou kirjoitti:

    Huomaan, että jollain leikkaa. Siis aloituksen kysymyksen asettelu oli ikään kuin käänteinen. On totta, että juuri nuo kolme aihetta normiheteroa kiinnostaa, sillä siinähän on miehen karikatyyri puhtaimmillaan. Mä olen sitä mieltä, että tällainen kuvaamani ihmistyyppi on täysin teennäinen ja tekohengitetty kaikkine lisäosineen. Mutta ei tämä tarkoita sitä että lähtisin tästä istumalta kosmetologikouluun.

    Arkkityypit ovat arkkityyppejä. Ihmiset taas tapaavat olla vain arkisia.

    Se oli varmaan vahinko. On vielä adrenaliiniä veressä _autourheilusta_ ,hähää!

    Täällä palstalla on kiva tavata muka-arkkityyppejä, koska ei niitä muualla enää tapaakaan. Katoavaa kansanperinnettä :)

    Äänestä

.

kaiken autonromuista, naikkosista ja viinan läträämisestä

.

Äänestä
  • siinä se tuli. Pitää poikkeuksellistaa peukulla.

    Äänestä

  • Ei tuo pidä paikkaansa. Koska luen itseni "meihin" niin voin myöntää, että en tiedä mitään autonromuista, mutta naisista ja läträämisestä vaikka kirjahyllyllisen verran tarinaa.

    Äänestä

ja autoista

Äänestä

oon kans tosi pettynyt. Dancen semifinalistilla on tylsät bokserit yhessä kuvassa, ja toisesa lumpun punaiset. Pitäiskö tässä nyt sit innostua :(

*menee kysymään*

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tonou kirjoitti:

Miksi niinkin miehisessä paikassa kuin Miesten logiikka -palstalla ei keskustella autourheilusta, naisista ja viinan kittaamisesta? Tappelukin piristäisi, mutta täällä kysellään väyliä kosmetologikouluun.

Missä ihmeessä minä oikein olen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu