Michael O'Leary on oikeassa, mutta ala-arvoista on Iltalehden asenteellinen otsikointi "Ryanairin johtaja päästeli sammakoita".
Siis mitä sammakoita? Millä oikeudella Iltalehti tuomitsee hänen puheensa sammakoiksi kun ilmastonmuutoksesta ei vieläkään ole olemassa ainoatakaan pitävää todistetta.
http://www.iltalehti.fi/etusivu/?ref=yn
Siis mitä sammakoita? Millä oikeudella Iltalehti tuomitsee hänen puheensa sammakoiksi kun ilmastonmuutoksesta ei vieläkään ole olemassa ainoatakaan pitävää todistetta.
http://www.iltalehti.fi/etusivu/?ref=yn
Vastaukset 5
Vanhimmat
"Tästä vuodesta tulossa kaikkien aikojen kuumin ... Kuluvan vuoden alkupuoli on ollut tilastoidun ilmastohistorian lämpimin. ... 48 maan ilmastotutkijat ovat julkaisseet raportin, jonka sanotaan lopullisesti todistavan ilmaston lämpenemisen. ... Uusi tutkimus on tekijöiden mukaan vastaansanomaton todiste ilmaston lämpenemisestä ihmisen toiminnan seurauksena."
http://yle.fi/uutiset/luonto_ja_ymparisto/2010/07/tasta_vuodesta_tulossa_kaikkien_aikojen_kuumin_1864577.html
http://www.noaanews.noaa.gov/stories2010/20100728_stateoftheclimate.html
http://www.ncdc.noaa.gov/bams-state-of-the-climate/2009.php
Totta kai he sanovat noin, jotteivat menettäisi rahoitustaan. Etkö sitä ymmärrä hörhö?
Salaliittoteoriaa pukkaa.
mut lopussahan lukee et:
"Viimeksi hän räväytti, että lentokoneiden kakkospilotit ovat turhia, koska lentoemännät voisivat hoitaa tarvittaessa hätälaskut"
eli ihan selkeesti höpöttää mitä sattuu :)
sama jos metsäyhtiö sanoo että kaikki puut kaatoon amazonilla, ei se vaikuta mihinkään tippaakaan. Lentoyhtiöt muuttavat ilmasto-olosuhteita ratkaisevasti joka päivä pörräillessä ilmakehissä.