heips :) Aloitan tänään 2 viikkon kestävän paaston... Alk. paino on 76kg pituutta on 175cm en ainakaan odota mitään suurta pudotusta vaan oisi kivaa karsia pari ylimääräistä kiloa.. aatteelin juoda vaan vettä Mehua onks ketään muita paastoajia palstalla? oisi kivaa kuulla teidän kokemuksianne :) kiitos
Paastoaja
Nainen85-
2
560
Vastaukset
- annko
heippa!olen syönyt suht. kevyesti tämän viikon ja tarkoitus on aloittaa "paaston" huomenna. Täydellistä paastoa en aio noudattaa, jotain keittoja ja hedelmiä silloin tällöin, mutta tavoitteena on nopea laihtuminen (uskon, että se on ainut tapa minulle, jolla voin onnistua). Olen 174cm ja paino on n.70kg. Tavoitteena on ainakin -10kg ja mieluiten parissa kuukaudessa.
- annko
heips,
aamupaino 69,4. Kevyempi olo :), miten muilla menee? mulla motivaatio korkealla tällä hetkellä, nyt aion onnistua!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja16121664Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant438410Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va556135SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1765752Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot294786Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124467HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.764391Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm784177"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153740Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.1071603