Onko täällä muita ex-työkaveriin ihastuneita??

Itse mulla koko ajan mielessä ihana mies, jonka kanssa olin samassa duunissa n.5 vuotta sitten.....
51176
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

mutta tuskin tämä nainen edes aavisti mitään? no, enää ei olla samassa työpaikassa.

Äänestä

työkaveria illalla työpaikalla

Äänestä

Huh, noin kauan?!!! 2 vuotta työsuhteen päättymisestä ja suututtaa, kun ei voi unohtaa. Toivottavasti tämä haaveilu loppuu nopeammin kuin sun.

Äänestä
  • Itselläni ihastuminen entiseen työkaveriini on kestänyt 10 vuotta. Olen moneen kertaan yrittänyt unohtaa hänet, mutten voi...

    Näen hänet harva se päivä kun viemme tai haemme lapsia hoidosta, ja aina odotan sitä lyhyttä tapaamista yhtä paljon... Hän tietää varmaan tunteeni, tai ainakin vuosia sitten tiesi ja tunne oli molemminpuolinen. Ehkä joskus kun lapset ovat vanhempia voimme erota nykyisistä ja vanheta yhdessä! En edes jaksaa yrittää unohtaa häntä enää.

    Mies

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


-tyttönentöistä- kirjoitti:

Itse mulla koko ajan mielessä ihana mies, jonka kanssa olin samassa duunissa n.5 vuotta sitten.....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu