Kävin tänään Citymarketissa ja yllätyin, kun yhdessä kohtaa lattialla oli pyyhe ja ämpäri sen päällä.
Seuraavaksi kekkasin katsoa kattoon ja siellä oli pari mustaa reikää.
- Oletteko te nähneet moisia virityksiä paljonkin?
ÄMPÄRI JA RÄTTI
2
380
Vastaukset
- Homeherkkä#
Omalla työpaikallani laitoimme viidentoista vuoden ajan likimain pari kertaa vuodessa pesuvateja katosta tippuvan veden keräilyyn työtovereitteni jatkaessa, minun poistutuani työtiloista, vielä parisen vuotta ko. hommaa oman toimensa ohella, jonka jälkeen työsuojelupiirin määräämänä tasakatto kuin myös yläpohjan lämpöeristeet uusittiin.
Kun sisäkatto oli vuorattu puulta näyttävillä peltilevyillä, niin mustia reikiä katossa ei näkynyt ja kattovuodoista johtuneet seinäpinnoissa näkyneet ruskeat viirut maalattiin välittömästi, eli onnistuneesti piiloon homeenestomaaleilla.
Työsuojelupiirin käyttökieltoon määrättyt huoneet peruskorjattiin kattokorjauksen jälkeen vasta seitsemän vuoden vuoden päästä, eli viime syksynä.
Korjausten jälkeenkään liikaa homeherkistyneillä ei ole ollut asiaa korjattuihin tiloihin, vaan työnantaja on joutunut pysyttämään heidät yhä edelleen ns. puhtaissa työtiloissa."Työsuojelupiirin käyttökieltoon määrättyt huoneet peruskorjattiin kattokorjauksen jälkeen vasta seitsemän vuoden vuoden päästä, eli viime syksynä."
- Hurjaa hommaa...
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki131434Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2531354- 1051095
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?1211061- 71708
Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...
Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä168681- 52562
Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri
Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala368548- 98531
Tajuan kyllä
että molemmilla on omat elämänsä ja kuvionsa ja rakkaansa. En odota mitään enkä ole tunkemassa mihinkään. Kai silti saa52505
