Huomenta retard. Veikkaan, että kello on noin 07.32, kun luet tätä viestiä. Herätyskellosi herätti sinut klo 07.30, ja tämän tiedepalstan tieteenkieltäjä-addiktina sinun pitää tietysti heti ensimmäisenä aamulla tarkistaa, että mitä se "hohheli" siellä taas kirjoittaa.
No, "hohheli" kirjoittaa, että sinun ehkä kannattaisi keksiä itsellesi jotain muuta ja parempaa elämää kuin jokapäiväinen tieteenvastainen hörhöilysi tällä palstalla 24/7/365.
Ja nyt sinä tietenkin koet suunnatonta tarvetta rapustaa palstalle jonkinlaisen uuden viikon ja uuden aamun ensimmäisen solvauksesi nimimerkillä "hohheli on pelle". Mutta siitä vaan. Mutta ihan oikeasti, yritäpäs ajatella ihan fiksusti, voisiko elämässäsi olla jotain parempaa sisältöä kuin se tähänastinen ääliömäinen hörhöilysi?
No, "hohheli" kirjoittaa, että sinun ehkä kannattaisi keksiä itsellesi jotain muuta ja parempaa elämää kuin jokapäiväinen tieteenvastainen hörhöilysi tällä palstalla 24/7/365.
Ja nyt sinä tietenkin koet suunnatonta tarvetta rapustaa palstalle jonkinlaisen uuden viikon ja uuden aamun ensimmäisen solvauksesi nimimerkillä "hohheli on pelle". Mutta siitä vaan. Mutta ihan oikeasti, yritäpäs ajatella ihan fiksusti, voisiko elämässäsi olla jotain parempaa sisältöä kuin se tähänastinen ääliömäinen hörhöilysi?
Vastaukset 14
Vanhimmat
Niin helppoa on tämän ilmastonmuutospalstan ennustaminen:
8.11.2010 07:16 huohh..
8.11.2010 07:19 ,,,,,,,,
8.11.2010 07:25 ,,,,,,,,,
8.11.2010 07:25 hohheliretard
8.11.2010 07:36 huoh....
8.11.2010 07:40 hohheliretard
Jne...
Ihan yhtä helppoa on ennustaa sinun aikataulusi. Päivystät täällä joka yö klo 02.00 ja ylikin. Heräät joskus klo 10.00 -11.00 ja aloitat taas päivystämisen.
Ilmeisesti päivääsi ei sisälly muuta ulkoilua kuin jonain päivinä pakolliset sossu/työkkäri ja Siwa.
Mene hohheli joskus ulos tuulettaman päätäsi. Se helpottaa kummasti. Nytkin siellä on mitä parhain sää. Pikkupakkasta ja aurinko paistaa.
Haun mukaan hohheli on kirjoittanut palstalle viimeksi toissayönä kaksi viestiä ja tämän alkukuun aikana yhteensä vain 6 viestiä.
Sinähän multinikki hohheli käytät useita eri nikkejä kuten tässäkin yllä jo kolmea erilaista. Rekisteröidyllä hohheli nimimerkillä kirjoitat vain silloin kun sinulla sattuu olemaan "parempi päivä".
Mistä luulet tietäväsi että sama henkilö kirjoittaa monilla eri nikeillä jatkuvasti. Esim. minun kohdalla on ainakin erehdytty, heti kohta kun jotain joskus tänne kirjoitin joku nimitti Hohheliksi. En silloin edes tiennyt mikä se on tai mitä se tarkoittaa...Ylivoimainen kirjoittajaääliö tällä palstalla on ainakin Sähköteurastaja. Ei ainakaan voi olla töissä vaan mikä lie luuseri, ei muuten voi päivystää täällä tunnista toiseen.
ei muuta voi sanoa
Joillakin sairaseläkeläisillä ei muuta olekaan kuin aikaa - ja kun vanne puristaa päätä on tuskaa pakko purkaa jonnekin.
Valitettavasti nimettömät keskustelupalstat ovat paljolti tärveltyneet näiden täyspäiväisten huutajien tuskanpurkauksien takia.
Miksi ilmastopalstalle? Sitä pitää kysyä näiltä massakirjoittelijoilta itseltään. Oletettavasti ilmastonmuutos on niin ahdistavaa ja pelottavaa että lapsenomainen kirkuminen ja kiukuttelu on ainoa tie purkaa pelkoja.
Osuitpa asian ytimeen, minkäs sille voi kun on aikaa liian kanssa ja vanne puristaa...Näin näyttää olevan ainakin näillä joiden kirjoittelu alkaa klo 5-6 aamulla ja jatkuu puolille öille ja joskus vähän pidempään. Sitä myös ihmettelen mistä tuo stereotyyppinen käsitys ihmisistä, joita ilmastonmuutos oikeasti huolettaa (ituhipit, pössyttelijät yms. yms.). Itse en ole vihreitä toistaiseksi äänestänyt, huumeita ei ole tullut kokeiltua, pihvi maistuu ja turkistarhaus elinkeinona ihan jees. Ja käyn säännöllisisissä kokopäivätöissä ja elän normaalia perhe-elämää harrastaen useita asioita. Eipä jää aikaa kirjoitella monia viestejä päivässä, usein ei yhtään. Silti olen tieteen puolella tässä ilmastonmuutosasiassa. Enkä tarkoita tässä S-teurastajan real scienceä.
Nimimerkkisi perusteella et taida olla ihan niin "tavallinen" ja normaali kuin yrität väittää.
Ehkä käynti ammattiauttajan puheilla voisi laukaista mielesi solmut.
No siinä nyt on oma juttunsa siinä nimimerkissä, ei elämä NIIN vakavaa ole
Tämänkin ketjun aloituksen kirjoitti nimimerkki "hohheli" eilen aamuyöllä ollessaan täysin sekaisin.
Kysyn nyt teiltä: onko tuon aloituksen kirjoittaja täysin terve?
Vaikuttaisi siltä, että vain sinä olet sekaisin. Etkä taida olla ihan tervekään.
Tämän ketjun aloituksen kirjoitti nimimerkki "huomenta retard" eikä "hohheli".
Jokainen joka on seurannut palstaa pitempään tunnistaa kyllä hohhelin. Erityisesti tuo kirjoitusajankohta on paljastava. Yleensä kukaan muu kuin hohheli ei ole tuohon aikaan hereillä.
Nikkivaras-retardia harmittaa suunnattomasti, kun ei pysty enää varastamaan hohhelin nimimerkkiä. Niinpä hän yrittää lapsellista mustamaalaustaan kaikin muin mahdollisin konstein.
Viimeksi eilen nikkivaras-retard karkotti palstalta kaksi uutta keskustelijaa lapsellisella nikkivarastelu-hörhöilyllään. Toivottavasti hohheli tulee vielä takaisin kiusaamaan retardia.
Ja mitä sitten, vaikka aloitus olisikin hohhelin kirjoittama? Tämän ketjun aloittaja ja hohheli kirjoittavat molemmat täyttä asiaa.