Varma kesän merkki

koiranpaska keskustelu alkaa täällä rollossa. onneksi ei ole koiraa eikä paskaa eikä paskakoiraa.
6497
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

..ettei ihmisillä ole muuta iloa kuin vahdata tienposkia. Koivuunkin on tullut jo pienet lehdet, moottoripyörät ja kesäautot ovat ilmestyneet katukuvaan, linnut laulaa, vaatteet vähenee. Ihanaa, tulee kesä!

Äänestä
  • kun kävelet rannalla, jalkakäytävällä, puistossa, pian uimarannalla, joka puolella koiranjätöksiä. Ja pakko katella maahan kun muuten astuu p-kaan.
    Vika ei ole koiran vaan laiskan ja tyhmän omistajan. Joka kesä....

    Äänestä

  • dudu kirjoitti:

    kun kävelet rannalla, jalkakäytävällä, puistossa, pian uimarannalla, joka puolella koiranjätöksiä. Ja pakko katella maahan kun muuten astuu p-kaan.
    Vika ei ole koiran vaan laiskan ja tyhmän omistajan. Joka kesä....

    Koiranomistajat maksavat niin valtavastin veroja että heille on myönnetty erivapauksia yhteiskunnassa, vaikka koirista ei makseta, mut ne jupiy kuulemma makselevat! Ei kun koiranpaskaa puistoihin ja käytäville!!!!

    Äänestä

  • Veroton kirjoitti:

    Koiranomistajat maksavat niin valtavastin veroja että heille on myönnetty erivapauksia yhteiskunnassa, vaikka koirista ei makseta, mut ne jupiy kuulemma makselevat! Ei kun koiranpaskaa puistoihin ja käytäville!!!!

    Eiköhän tuo koiranpaska ole pienin murhe mitä tuolla näkyy tienposkessa.
    Kadut on täynnä hajotettuja pulloja,joihin sitten sekä koirat astuvat ja ihmisetkin.
    Toinen mikä pistää silmään on roskat,sinne vaan
    heitetään kadulle vaikka roskis ois vieressä.
    Lisättäköön vielä nuuska klimpit ja muut huumeneulat yms sinne niin eiköhän noissa ole
    enemmän keskustelun aihetta kuin koiran jätöksessä joka maatuu,mutta edellä mainituissa ei mitään luonto korjaa pois.
    Että miettikäähän tuota seuraavan kerran kun kävelette koiranpaskaan.

    Äänestä

Emme halua talsia koiranpaskojen joukossa. Talsi itse ja vaikka konttaa jos se sinusta on tosiaan noin hgauskaa! Minä kuitenkin inhoan niitä! Niin tekevät näköjään kaikki muutkin,paitsi rakkifanit!

Äänestä
  • No jos todellakin konttaat mieluummin lasinsirujen yms.huumeneulojen joukossa niin siitä vain.
    Itse valitsen mieluummin sen paskassa konttaamisen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


täällä kirjoitti:

koiranpaska keskustelu alkaa täällä rollossa. onneksi ei ole koiraa eikä paskaa eikä paskakoiraa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu