Hohheli voisi näyttää esimerkkiä kaikille muillekin hihhuleille, ja tunnustaa avoimesti erehtyneensä AGW:stä: kyseistä ilmöitä ei ole olemassa. On olemassa vain luonnon omat lämpösyklit, jotka on kautta aikain todistettavasti menneet ylös ja alas.
Samalla voisi tunnustaa myös kaikki aikaisemmatkin karille meneet hihhuloinnit; mm. 1970 -luvun jääkausihihhuloinnit, otsonikatohihhuloinnit, happosadehihhuloinnit, lintu- ja sikainfluenssahihhuloinnit, ebolahihhuloinnit ja kaikki muutkin mediahihhuloinnit.
Odotamme tunnustusta.
Samalla voisi tunnustaa myös kaikki aikaisemmatkin karille meneet hihhuloinnit; mm. 1970 -luvun jääkausihihhuloinnit, otsonikatohihhuloinnit, happosadehihhuloinnit, lintu- ja sikainfluenssahihhuloinnit, ebolahihhuloinnit ja kaikki muutkin mediahihhuloinnit.
Odotamme tunnustusta.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Meinaatko, että pitäisi unohtaa havainnot ja fysiikan lait ja vähät välittää todellisuudesta? Siis pitäisi valahtaa uskoon?
Onko se siis mielestäsi uskoon menemistä, jos tunnustat että 1970 -luvulla teikäläisten vouhkaamisenne kulman takana olevasta jääkaudesta ei ollutkaan totta? Mielenkiintoista...
"1970-luvun jääkausiennusteet olivat pääasiassa tiedotusvälineiden aikaansaannosta. Suurin osa tieteellisistä julkaisuista ennusti lämpenevää."
http://www.skepticalscience.com/translation.php?a=1&l=2
Mitähän sinä luulet, että 10-20 vuoden päästä kirjoitetaan AGW:stä? Olisikohan jotenkin näin:
"2010-luvun AGW-ennusteet olivat pääasiassa tiedotusvälineiden ja ympäristöjärjestöjen painostuksen aikaansaannosta. Suurin osa vakavasti otettavista tiedemiehistä piti AGW:tä liioiteltuna."
Veikkaan näin:
"2010-luvun jääkausiennusteet olivat pääasiassa suoli24-hörhöjen aikaansaannosta. Kaikki tieteelliset julkaisut ennustivat lämpenevää."
Sinä siis uskot, että fysiikan lait eivät päde. No, kukin saa uskoa mihin haluaa.
10-20 vuoden päästä jotkut eivät vieläkään suostu avaamaan silmiään.
50-100 vuoden päästä ääni kellossa on jo toisenlainen, nöyrä.
"Tästä vuodesta tulossa kaikkien aikojen kuumin ... Kuluvan vuoden alkupuoli on ollut tilastoidun ilmastohistorian lämpimin. ... 48 maan ilmastotutkijat ovat julkaisseet raportin, jonka sanotaan lopullisesti todistavan ilmaston lämpenemisen. ... Uusi tutkimus on tekijöiden mukaan vastaansanomaton todiste ilmaston lämpenemisestä ihmisen toiminnan seurauksena."
http://yle.fi/uutiset/luonto_ja_ymparisto/2010/07/tasta_vuodesta_tulossa_kaikkien_aikojen_kuumin_1864577.html
http://www.noaanews.noaa.gov/stories2010/20100728_stateoftheclimate.html
http://www.ncdc.noaa.gov/bams-state-of-the-climate/2009.php
Aloittaja vaikuttaa tosi hihhulilta.
Onkos palstan amikset käärineet sätkiinsä muutakin kuin halvinta Bonusta?
Siltä vähän jutut haiskahtaa...
onko tuttuakin? Kun joku on halvinta bonusta tarkoitatko että on kalleempaakin.
Miltä bonus haisee. Mistä tiedät. Onko tuttu?
Kerro vapaasti!
http://www.mtkl.fi/tietopankki/mista_apua/hoitoon_hakeutuminen/
http://aa.fi/