Onko kukaan vielä käynyt paikassa, aika uus paikka.. Teemana kuulemma keskiaika. Haluaisin viedä naiseni johonkin uuteen paikkaan, muut porilaiset raflat tullut jo koluttua, kannattaako.!
RAVINTOLA WANHA JUHANA PORISSA
6
1802
Vastaukset
- Kustaa Waasa
Hommaa yritetään herätellä Olde Hansan tyyliin, mutta taitavat yrittäjien rahat olla tiukalla jo pelkän rekvisiitan hankkimiseksi!
Ruoka on sitä tavallista skeidaa, ei keskiajasta tietoakaan, käyty on ja perin kevyeksi havaittu. Porissa on jokunen tasokaskin paikka, joten vie naisesi johonkin niistä ja anna Vanhan Juhanin kehittyä muutama vuosi, jos pysyy yleensä pystyssä! - Andalucia paras
käytiin syömässä, eikä tarvi toista kertaa mennä. Hinta laatusuhde ihan pielessä. Kallista ja annokset olemattomia ja huonoja. myös siisteydessä parantamisen varaa. pöytämme oli likainen vaikka ei asiakkaitakaan, kuin muutama. Olisi luullut , että olisi aikaa ollut siivota. Vessassa froteepyyhkeet käsien kuivaukseen ja nekin märkiä. Henkilökunta myös liian lipeväkäytöksistä.
- VAKKARI KUNTI
OLEN KÄYNYT MUUTAMAAN OTTEESEEN JA SYÖNYT ERILAISIA ANNOKSIA, ENKÄ OLE VIELÄ KERTAAKAAN PETTYNYT TILAAMAANI, TOTTAHAN NE OVAT ERILLAISIA KUIN "KETJU RAVINTOLOISSA" MUTTA SITÄ JUURI KAIPAANKIN JA YMPÄRISTÖ ON TODELLA VIIHTYISÄ.
KIITOS LOISTAVALLE HENKILÖKUNNALLE KEITTIÖÖN SEKÄ SALIIN!- The dinner
Kävimme syömässä juuri eilen ja näiden, osin negatiivisten, kommenttien perusteella ihan odotin, että miten paikka meidän kohdalla kolahtaa. Kaikki neljä seurueestamme olivat erittäin tyytyväisiä ruokaan, paikkaan, palveluun, siisteyteen ja eritysmainintana vielä naisnäkökulmana pidimme erittäin mukavana sitä, että naistenhuoneessa käsipaperin sijasta siellä oli puhtaat ja kuivat pikkuiset froteepyyhkeet, jotka yhden käyttökerran jälkeen menivät pesuun. Ja se wc:n kruunu vasta hieno olikin.
Suosittelen siis! - salkkuliii
The dinner kirjoitti:
Kävimme syömässä juuri eilen ja näiden, osin negatiivisten, kommenttien perusteella ihan odotin, että miten paikka meidän kohdalla kolahtaa. Kaikki neljä seurueestamme olivat erittäin tyytyväisiä ruokaan, paikkaan, palveluun, siisteyteen ja eritysmainintana vielä naisnäkökulmana pidimme erittäin mukavana sitä, että naistenhuoneessa käsipaperin sijasta siellä oli puhtaat ja kuivat pikkuiset froteepyyhkeet, jotka yhden käyttökerran jälkeen menivät pesuun. Ja se wc:n kruunu vasta hieno olikin.
Suosittelen siis!Käytiin ystävänpäivänä lehti-ilmoituksen innoittamina maistamassa tarjouksessa olevaa härkää ym. sisältävää grillivarrasta, "lankkua". Liha oli juuri oikein paistettu! Annos oli kahdelle ja hintaa n.30e. Yksi seurueestamme maistoi myös annosta, joka sisälsi maksaa ja uuniperunaa, ja kyllä maistui sekin. Hinnat ovat kyllä sellaisia, ettei joka päivä käydä syömässä, mutta esim. juuri kahden keskeiselle juhlavammalle illalliselle paikkaa kyllä suosittelisin. Kävimme iltapäivällä ja ravintolassa ei ollut ketään meidän lisäksemme, varattuja pöytiä oli kyllä paljon illaksi. Suosittelen paikkaa kyllä! :) 4-/5
Hakusessa olisi paikka 20-30 hengen ryhmälle. Tilaisuus olisi jouluhenkinen ruokailupaikka, jossa olisi tilat vain meidän ryhmäämme varten.
Ruoka tulisi olla jouluinen, mutta ei liian runsas pöytä, mutta sekin mitä on - tulisi olla hyvää.
Olisikohan tällainen paikka naisporukallemme sopiva, en ole aikaisemmin käynyt jne. Mahtaako tämä paikka olla vielä toiminnassa nyt joulun alla 2013.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kela tukee virallisesti Pride-liikettä
Iso kiitos Kansaneläkelaitokselle tuen osoittamisesta myös vähemmistöille. Näin toimii vastuullinen valtiollinen koko k303700Jorma Lind kuollut
Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet491598- 731328
Mahdatko ymmärtää sitä
Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen751171Ensimmäisenä Helluntaina ei uudelleen kastettu KETÄÄN!
Raamattu kertoo, että Helluntaina kastettiin. Mutta vaikka Raamattu ei erikseen kerro tiedän VARMASTI Ettei6911021Hitaille omat kassat
Kassoilla hidastelevat ärsyttävät. Menee heti loppupäivä pilalle, kun kauppareissu kestää hidastelijoiden takia. Näille1671009- 76842
Mitä yhteistä sinulla
on kaivattusi kanssa? Sama musiikkimaku, tai huumorintaju, tai ehkä työpaikka? Vai ettekö tunne vielä niin hyvin?47735Olisit ollut niin
Minunlaiseni. Ehkä se on helmpompi kun emme kohtaa. Kipeältä se tuntui ettet valinnut minua33726- 39680