SUNFOOD/PUHDISTAMO MACA EDULLISESTI

macahead

niin että tietääkö kukaan mistä sitä saisi siedettävään hintaan tilattua/ostettua? sunfood.com:issa on hyvä hinta mut 40e postikulut jos tilaa yhden pussin.

ruohiksesta en tahtois ostaa sillä niillä ryöstöhinnat. kaikki täytyy aina olla puolta kalliimpaa ku jos tilais netistä. tätä sunfood/puhdistamo macaa mä en vaan löydä mistään.

15

1720

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Emppu#
      • jessss

        olen nähny puhdistamon kamoja muuallakin yhä enemmän kun ruohiksessa. täytyy kyllä sanoa että sunfoodit ovat parhaimpia mitä saa tällä hetkellä laadun puolesta..


    • Macamura

      Itse laitan macani jogurtin sekaan ja hyvää on. Joskus sekotan myös sekaan kaakaonibsejä/gojia.
      Tilaan macani suoraan www.iherb.com edullisempi ja nopea. Siel löytyy kaikki maholliset lisäravinteet.

      Laita alennuskoodi kohtaan PEK241 niin saat ensimmäisestä tilauksesta 5 Dollarin alennuksen. Paketti toimitetaan kotiin. Hyvin on toiminu jo useamman kerran. Mun kannalta viel postiivista että voi maksaa VISA Electronilla

    • ...

      Mä kanssa en osta enää ruohiksesta mitään, ellei siellä satu olemaan joku hyvä tarjous tai joku sellainen tuote jota ei mistään muualta saa. Olen huomannut että jos jonkun tuotteen saa mistä tahansa muualta kuin Ruohonjuuresta niin se on halvempi muualta ostettuna.

      Helsingissä Naturazone on halvin superfoodien osalta, siellä on ainakin Puhdistamon ja Cocovin tuotteita ja monia muita. En nyt yhtäkkiä osaa sanoa että löytyyko sieltä tuota Puhdistamon macaa. Yksi erittäin hyvä tuote siellä on Puhdistamon Rakkauspakkaus, joka sisältää myös Macaa, lisäksi kaakaojauhetta, riisinlesejauhetta, soijalesitiiniä, kardemummaa, vaniljaa ja merisuolaa.

      Hyvänmakuista sekoitettuna vaikkapa luomumaitoon tai smoothieen tai sitten siitä saa helposti raakasuklaata, pohjaksi vaan kookosöljyä ja kaakaovoita ja maun mukaan makeutusta, muuta ei tarvita ja tulee erittäin herkullinen, itse myös tehnyt niin kun ei kaakaovoita ole ollut niin laittanut blenderissä jauhettuja kaakaopapuja sen tilalle.

      Ja tuntuu että toimii miehisen kunnon lisääjänä ;)

      • ...

        Niin se jäi mainitsematta että se Rakkauspakkauksen hinta muistaakseni oli Naturazonessa 23,90€ tai jotain kun Ruohonjuuressa oli ainakin kolmekymppiä tai oliko ylikin. Iso hintaero kuitenkin jokatapauksessa oli.


    • cocovi

      Voin suositella cocovin macajauhetta. Itsellä ko. merkki oli huomattavasti miellyttävämpi / vatsaystävällisempi. Ostin omani sellon lifesta.

      • Ei Cocovi

        Ei kannata ostaa cocovin macaa. Puhdistamolla kolmea eri macaa tuotteessa ja se on esipilkottu, eli imeytyy paljon paremmin ja näin paljon vatsa ystävällisempi!


      • Pönttö ei riitä.
        Ei Cocovi kirjoitti:

        Ei kannata ostaa cocovin macaa. Puhdistamolla kolmea eri macaa tuotteessa ja se on esipilkottu, eli imeytyy paljon paremmin ja näin paljon vatsa ystävällisempi!

        Maca on varmaan tosi terveellistä, pas kakin tulee kun tykinsuusta.


    • Mulbrick

      Minusta Macan käytössä on erittäin tärkeää aloittaa hyvin pienillä annoksilla. Lusikankärjellinen eka viikolla, ja siitä pikku hiljaa enemmän. Monen asiaa tuntevan mielestä suositellut maksimiannokset ovat ylipäänsäkin aivan liian isoja eli aineen ja rahan tuhlausta.
      Vaikka Puhdistamon maca on hyvälaatuista, miksi ei käyttää cocovin-macaa, jos siitä tykkää. Kannattaa luottaa vain omaan kokemukseensa.

      • Yöks.

        -- jos siitä tykkää.--

        Voiko siitä oikeasti tykätä, tuskin.


    • makaa
    • Kasviproteiini
      • Patsas

        No toi on AINOA lafka joka pystyy heittään sulle eräkohtaiset labrat siitä sun pussistas.. ni en tajua mitä selität rajusti vaihtelevasta laadusta???? Ite en vaan tykkää tosta suklaanmakusesta, maustamaton menee paremmin. Kaikki noi on enemmän tai vähemmän sahanpurua IMO, mut jos on pakko vetää kasviproteiinia niin ostaisin kyllä Puhdistamoo toistamiseenkin. Ite nykyään heralinjalla..


      • Petoonirti84

        Siellä nyt selkeästi saman alan firman trolli yrittää mustamaalata tuota merkkiä vailla minkäänlaista faktaa :D

        Jäit kiinni!


    • Myrkyllistä

      Macasta saa vatsanväänteitä ja ruikuli lentää.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      62
      4469
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      158
      3361
    3. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      58
      2677
    4. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      49
      2594
    5. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      135
      2517
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1903
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      24
      1721
    8. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1636
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      174
      1590
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      38
      1293
    Aihe